Як розрахувати стрічковий фундамент.

З плином часу кількість осіб в родині збільшується, житлової площі в будинку ставати недостатньо і потрібно робити прибудову до будинку, таким чином збільшуючи кількість житлових кімнат у ньому. Важливо правильно розрахувати і розмітити місце для фундаменту під таку прибудову.
Вам знадобиться
  • рулетка, загострені з одного боку дерев'яні кілочки довжиною 90 - 100 см, гідроуровень, розмічальний шнур.
Інструкція
1
Визначте ширину майбутнього фундаменту, виходячи з товщини стіни встановлюваної прибудови. З кожного боку стіни фундамент повинен виходити не менше, аніж на 10 см. Загальна ширина фундаменту повинна бути рівна або більше 40 см. Залежно від типу грунту визначте глибину фундаменту. Чим твердіше грунт, тим глибина менше, але не менше ніж 40 см плюс виступає над рівнем землі частину фундаменту заввишки 5 - 10 см.
2
Виходячи з цих умов, розмітьте зовнішню сторону фундаменту. Перевірте, чи рівні кути стикування фундаменту 90 градусам. Якщо прибудова має форму прямокутника з рівними протилежними сторонами, зробити це можна, заміривши і порівнявши довжину діагоналей між протилежними кутами. Довжина повинна бути приблизно однаковою, різниця не повинна перевищувати 3% .Але не завжди є можливість виміряти діагональ. У такому випадку використовуйте правило співвідношення сторін прямокутного трикутника 3 - 4 - 5. Від кута в одну сторону по лінії розмітки фундаменту відзначте 3 умовні частини, в іншу сторону - 4 частини. Відстань між цими позначками має дорівнювати 5 умовним частинах. У такому випадку кут буде прямим. Приклад: візьміть довжину умовної частини 30 см. У такому випадку, в одну сторону від кута поставте позначку на відстані 90 см (3? 30 = 90), в інший бік -120 см (4? 30 = 120). Якщо відстань між мітками одно 150 см (5? 30 = 150), значить кут прямий, якщо менше - гострий, якщо більше - тупий.
3
Вбийте по кутах дерев'яні кілочки. За допомогою гідрорівня нанесіть на кілочки позначки горизонту. Натягніть між кілочками розмічальний шнур. Він повинен збігатися з мітками горизонту на всіх колишках.Пройдіте по периметру фундаменту з рулеткою і визначте найвищу і найнижчу точку грунту, замеряя по вертикалі відстань між ним і розмічальним шнуром. Вирівняйте (сплануйте) лінію по периметру майбутнього фундаменту, знімаючи виступаючий шар грунту. Допускається перепад рівнів в 3 - 4 см. Тепер викопайте траншею, встановіть вимощення на висоту 5 - 10 см від рівня грунту і залийте фундамент.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1hqnAmhYphA
Корисна порада
на початку абзацу і