Як затиснути акорди. затискати акорд і бити по всіх струнах.

Гітара і фортепіано - універсальні інструменти, придатні як при виконанні мелодичних партій, так і для аккомпанирования (супроводу) іншому соло інструментів або голосу. Функція акомпанементу в музиці зазвичай представляється у вигляді акордів, які граються цілком (три-чотири звуку одночасно) або послідовно (арпеджіато). Виконання акордів на гітарі сильно залежить від техніки лівої руки, яка затискає потрібні акорди на грифі.
Вам знадобиться
  • Гітара;
  • Збірник акордів для гітари;
  • Збірник пісень.
Інструкція
1
Перш, ніж що-небудь робити з гітарою, займіть правильну позицію. Краще грати сидячи, тому сядьте на відповідний за висоті стілець, випряміть спину, поставте гітару, щоб нижня дека притискалася до живота, а край знаходився між ніг. Права рука знаходиться на обечайке (на боці), в районі виїмки, вільно звисаючи. Ліва тримає гриф на рівні перших ладів.
2
Затисніть перший акорд, приміром, мі-мінор (Em). Для цього затисніть вказівним пальцем лівої руки четверту струну на другому ладу (строго посередині лада), середнім п'яту струну на другому ладу. Великий палець при цьому знаходиться на зворотному боці грифа, строго посередині, в прямому положенні (не згинається в суглобі ні всередину, ні назовні. Переконайтеся, що всі струни затиснуті досить сильно, всі пальці знаходяться в правильному положенні.
3
Проведіть пальцями правої руки по всіх струнах по черзі. Робіть це повільно, слухаючи кожну струну. Затиснуті і відкриті струни мають звучати однаково дзвінко.
4
Затисніть акорд мі-мажор. Для цього змініть аппликатуру: вказівним затисніть третю струну на першому ладу, середнім п'яту на другому ладу, безіменним четверту на другому ладу. Простежте, як і в першому випадку, за правильним положенням пальців (вони не повинні стосуватися інших струн, крім тієї, яку затискають, і стояти строго посередині лада). Пройдіть по струнах, як у першому варіанті.
5
Відкрийте збірник акордів і розберіть найпростіші (без баре). В ілюстраціях до будь-якого збірника вказані струни від першої до шостої і номера ладів, на яких затискається струна.
6
Освойте гру акордами на баре. Для цього на будь-якому ладу (краще де-небудь на третьому-п'ятому ладах) затисніть струни поперек грифа вказівним пальцем. Пройдіться по всіх струнах правою рукою, переконайтеся, що всі струни затиснуті досить сильно і звучать. Потім затисніть акорди по ілюстраціях в збірнику.
7
Навчившись брати і швидко переміщати акорди, приступайте до вивчення пісень.
Зверніть увагу
Чим ближче до перших ладам, тим важче брати барре.Еффектівни заняття не по три-чотири години, «до втрати пульсу», а по півгодини, в полювання. Увімкніть улюблений серіал або цікаве кіно і ганяйте вправу в повільному темпі. Так ви менше втомитеся.