Як написати резюме для прийому на роботу.

Складання резюме - один з ключових моментів в пошуках хорошої роботи. Витративши деяку суму, можна звернутися за допомогою до фахівців, але при бажанні можливо написати резюме і самостійно. Для цього необхідно знати, з чого складається цей документ і які правила треба дотримуватися при оформленні важливою паперу.
Інструкція
1
Складайте резюме, виходячи з вимог до посади, на яку ви претендуєте. Якщо ви шукаєте роботу за різними напрямками, найкраще буде скласти різні описи, щоб не поміщати в один документ занадто багато різної незв'язаної інформації. При можливості складіть резюме на різних мовах.
2
Для формулювань використовуйте короткі, чіткі фрази. Дотримуйтесь єдність стилю написання та оформлення. Починайте розділи з нового рядка, виділяйте яскравим шрифтом найменування і заголовки. Використовуйте тільки загальноприйняті скорочення, наприклад «тощо», «тощо». Скорочуючи якесь назва, в першому випадку в дужках приведіть повне найменування, а далі по тексту пишіть скорочений варіант. Постарайтеся вмістити всю інформацію на одному-двох аркушах, при необхідності розташуйте у верхньому куті приватне фото або прикладіть портфоліо підходящого розміру. Уникайте негативних описів і побитих фраз. Після складання ретельно перевірте правопис і загальний вигляд. Пам'ятайте, що перше враження - найважливіше. Якщо ваше резюме приверне увагу роботодавця і розташує його до особистої зустрічі, значить, ви попрацювали недаремно.
3
Розбийте резюме на розділи, це поліпшить зовнішній вигляд документа і прискорить пошук в ньому потрібних ответов.В розділі «Персональна інформація» вкажіть свої дані (прізвище та ініціали, вік, електронну пошту, адресу, телефон). Напишіть, які вакансії вас цікавлять. Заповніть розділ «Досвід роботи». В хронологічному порядку запишіть назви організацій, в яких ви працювали в останні 10 років, назвіть займані посади. Помістіть необхідні дані в розділ «Освіта». По можливості вкажіть на наявність рекомендаційних листів та відгуків. У «Додаткової інформації» розкажіть про себе. Опишіть свої професійні навички та особисті якості. Якщо це доречно, згадайте про наявні документи (наприклад, водійські права, санітарна книжка, дозвіл на роботу).
Зверніть увагу
Як написати резюме (зразок). Перед кожною людиною рано чи пізно постає питання пошуку роботи. Природно, що всім хочеться знайти роботу ближче до будинку, щоб зарплата була на рівні, та й робота повинна бути по душі. На жаль, але найчастіше люди працюють зовсім не там, де хотіли б. Як правильно написати резюме на роботу. Для початку давайте уточнимо, що таке резюме.
Корисна порада
Резюме - візитна картка будь-якого фахівця, саме з цього починається заочне знайомство кандидата з роботодавцем. Від 30 секунд, протягом яких погляд ейчара побіжно ковзає по рядках резюме, в кінцевому підсумку залежить, визначать вас в категорію перспективних або невідповідних претендентів. Зразок резюме менеджера по роботі з клієнтами.
При прийомі на роботу важливо правильно скласти своє резюме, так як цей документ дозволяє виділити вашу кандидатуру серед інших претендентів і підвищити шанси на працевлаштування.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до написання, виберіть ті важливі моменти, які на вашу думку допоможуть охарактеризувати вас як найбільш підходящу кандидатуру на дану посаду в очах роботодавця. Стиль викладу повинен бути діловим, слова лаконічними, а пропозиції - чітко формулювати і грамотно складеними. В цьому документі повинна бути тільки та інформація, яка буде цікава потенційному керівникові. Відомості вказуйте достовірні, в іншому випадку ви ризикуєте «провалитися» на співбесіді.
2
Оформляючи пункт про освіту, обов'язково вкажіть курси та тренінги, які ви пройшли на попередніх місцях роботи. Це підвищить ваш рейтинг і шанс на працевлаштування, оскільки дозволить керівникові в майбутньому заощадити на вашому навчанні.
3
В графі про попередній досвід роботи вказуйте тільки ті організації, досвід роботи в яких має значення для тієї посади, на яку ви претендуєте. Наприклад, якщо ви претендуєте на посаду начальника відділу, не варто вказувати, що на початку кар'єри ви працювали водієм-експедитором. Якщо у вашому послужному списку велика кількість попередніх місць роботи, опишіть останні декілька з них. Як правило, роботодавців цікавлять лише ті, що мають відношення до вакансії.
4
В пункті про професійні якості також акцентуйте увагу тільки на тих, що є необхідними для необхідної посади. Якщо ви претендуєте на керівну посаду, обов'язково вкажіть про свої здібності організувати злагоджену роботу структурного підрозділу і уміннях знайти підхід до кожного співробітника. Важливим фактом буде згадка про те, що ви вмієте бачити мету і завдання організації і приймаєте їх як свої власні. Це зробить ваше резюме оригінальним і обов'язково приверне увагу роботодавця.
5
Велике значення при складанні думки про вас стане інформація про особисті якості. Як правило, більшість резюме мають стандартні формулювання: старанність, комунікабельність, стресостійкість і т. Д. Уникайте шаблонів, використовуйте більш оригінальні варіанти викладу своїх особистих даних. Опишіть ті, що матимуть значення на бажаної вами посади. Наприклад, якщо ваша майбутня робота буде пов'язана з ведення документації, вкажіть, що ви неймовірно посидючіші. Поясніть, що поки ви не закінчите всю заплановану на цей день роботу з документами, просто фізично не зможете покинути робоче місце. При розгляді вашого резюме це обов'язково зіграє позитивну роль.