Як купірувати напад астми.

Бронхіальна астма - захворювання, що виявляється нападами задухи, викликаними скупченням слизу в бронхах. Важливо вміти вчасно розпізнати наближення астматичного приступу і купірувати його.
Інструкція
1
Наступні прийоми ефективні при передвісники нападу ядухи - рясних виділеннях з носа, кашлі і чіханіі.Умойте обличчя холодною водою 6 раз, набравши її в пригорщу, і ретельно розітріть водою обличчя. Після цього наберіть в долоні води і, нахилившись вперед, втягніть її носом. Залишаючись в тому ж положенні, добре висякайтеся. Зробіть так 6 разів. Потім наберіть в рот холодної води і довго полощіть нею горло, закинувши голову - теж 6 разів. Процедуру закінчуйте двома ковтками холодної води.
2
Приймайте всередину перед нападами задухи наступну суміш. Готується вона так: 150 г кореня хрону пропустіть через м'ясорубку, додайте в нього сік двох лимонів і мед (або фруктовий цукор). Все перемішайте і поставте суміш в холодильник. Приймайте засіб по 1 чайній ложці (дітям - по 1/2 чайної ложки) вранці та вдень, поки не буде поліпшення стану, або перед нападом задухи.
3
Робіть контрастне обливання водою, закінчуючи холодною, після чого злегка промокніть тіло сухим рушником. Відпочивайте після водних процедур тільки в положенні сидячи.
4
Кожні 1,5 години приймайте контрастні повітряні ванни (за відсутності лихоманки).
5
Робіть масаж обличчя і вух в поєднанні з холодними водними процедурами, поки не нормалізується носове дихання (3-4 рази).
6
Масажуйте грудну клітку погладжуванням, поплескуванням і вібрацією протягом 5-6 хвилин.
7
Протягом 2-х хвилин розтирайте підошви яблучним оцтом або соком лимона.
8
Ляжте в ліжко з високим твердим узголів'ям і відпочиньте.
9
Роздягніться до трусів і походіть босоніж по підлозі в швидкому темпі.
10
Маленьким дітям до 3-х років допомагають рухливі ігри і гімнастика з паузами для відпочинку.
Зверніть увагу
Основним засобом загартовування для страждаючих астмою є вода. Під дією холодної води відбувається викид адреналіну в кров, завдяки чому бронхи розширюються, запобігається їх набряк і зменшується кількість слизового секрету. Дихання в багатьох випадках нормалізується без використання медикаментів.
Корисна порада
Найбільш ефективними засобами боротьби з хворобою є загартовування та спеціальні прийоми, що запобігають напади задухи.