Як навчитися писати каліграфічним почерком. Як виробити гарний почерк.

Багато батьків незадоволені тим, що їхні діти пишуть негарно, неохайно. Однак і самі батьки часто не вміють писати каліграфічним почерком . Втім, вчитися ніколи не пізно: потрібно як слід постаратися, і тоді з часом ви зможете пишатися красою свого почерку.
Інструкція
1
У першу чергу потрібно навчитися правильно сидіти при листі. Спочатку це буде непросто, але потім правильне положення тіла при листі увійде в звичку. Отже, сядьте прямо, тримайте плечі і тулуб рівно, злегка нахиліть голову вперед, спиною спирайтеся на спинку стільця. Не нахиляти тулуб вперед і не спирайтеся грудьми на стіл! Чи не кладіть одну ногу на іншу, краще зігніть обидві ноги в колінах під прямим кутом, простежте за тим, щоб стопи торкалися підлоги. Руки покладіть на стіл, спираючись на них. Лікті при цьому повинні знаходитися за краєм стільниці.
2
Після того, як ви навчитеся правильно сидіти, навчитеся також тримати ручку. Дивно, але далеко не всі дорослі правильно тримають ручку при письмі. Когось неправильно навчили писати ще в дитинстві, а хтось з часом перевчився сам. У кожному разі, потрібно трохи попрактикуватися. Ручку слід покласти на ліву сторону середнього пальця, вказівним пальцем притримуючи її зверху, а великим - знизу. При цьому відстань від вказівного пальця до кінчика ручки має становити близько 1,5-2,5 см. Пальці не повинні бути ні занадто розслаблені, ні занадто напружені. При листі рука повинна не висіти в повітрі, а спиратися на мізинець.
3
Навчившись правильно сидіти і тримати ручку, візьміть кілька прописів і попрактикуйтесь. Не варто відразу намагатися писати цілі слова і пропозиції, спочатку навчіться малювати рівні і красиві лінії, писати окремі букви і зв'язки і тільки потім - слова. Не старайтесь відразу писати швидко, швидкість письма прийде з часом.
4
Після того, як ви навчитеся писати гарним почерком, повільно і акуратно виводячи букви, почніть поступово збільшувати швидкість письма. Пишіть під диктовку, тренуйтеся хоча б по 10-20 хвилин кожен день, і тоді ви неодмінно досягнете відмінних результатів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UB2TXoK1WJM