Як визначити склад грунту.

Грунт - це верхній шар літосфери, головним властивістю якого є родючість. Грунтові грунти утворюються в результаті вивітрювання гірських порід і життєдіяльності різних організмів. Існують різні види грунтів, зміна їх відбувається зонально (в широтному напрямку).
Вам знадобиться
  • Зразки грунту
Інструкція
1
Хімічний склад грунту також як і родючість грунту, визначається вмістом у ній гумусу - основного органічного речовини грунту, що визначає її специфічні властивості. Зміст його в ґрунті від 20% до 40% (2-3 см) в пісковиках і підзоли, і від 75% до 95% (100-120 см) в чорноземах. У середній смузі Росії переважають сірі лісові чорноземи і дерново-підзолисті ґрунти, з потужністю перегнійно горизонту 10-30 см.
2
Гумусового горизонт визначає рН середовище будь ґрунту. Лужністю або кислотністю грунту називають реакцію грунтового середовища. Середа грунту визначає багато агрохімічні показники даної ділянки ґрунту, такі як, наприклад, родючість і врожайність. За даним показником все грунту поділяють на дуже сильнокислую (рН <4,0), сильнокислую (рН = 4,1-4,5), кислу (рН = 4,5-5,0), слабокислу (рН = 5,1 -5,5), близька до нейтральної (рН = 5,5-6,0), нейтральну (рН = 6,1-7,0), лужну (рН> 7). При підвищеній лужності застосовують гіпсоматеріали і добрива містять кальцій. При підвищеній кислотності в грунт вносять вапняні добрива.
3
Знання хімічного складу значно підвищить врожайність будь-якого сільськогосподарського ділянки, однак цього недостатньо. Для отримання максимальних показників необхідно визначити і механічний (або гранулометричний) склад грунту.
4
Гранулометричний склад грунту - це вміст у грунті часток різної величини. Він впливає на багато фізичні характеристики грунту, такі як, наприклад, водопроникність, повітряний, водний і тепловий режими грунту, величину поглинальної здатності. Залежно від механічного складу розрізняють такі типи ґрунтів: 1. Пісок - бесструктурная, несвязная грунт, що складається з окремих зерен, видимих неозброєним оком. При зволоженні не приймає ніякої форми. 2. Супісок - розсипчаста грунт, при розтиранні пальцями дає пил, при зволоженні утворяться фрагменти шнура. 3. Суглинок легкий - при розтиранні пальцями дає тонкий порошок, при зволоженні утворюється шнур, однак він не згортається в кільце. 4. Суглинок середній - також при розтиранні дає тонкий порошок, проте відчуваються окремі зерна піску, при зволоженні утворює шнур, який при згортанні в кільце розламується. 5. Суглинок важкий - в сухому стані розтирається в порошок за допомогою ножа, при зволоженні утворює шнур, який з невеликими тріщинами утворює кільце. 6. Глина - в сухому стані навіть за допомогою ножа насилу розтирається в тонкий порошок, при зволоженні утворює шнур, який без тріщин і зламів згортається в кільце.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vQdZbfP9M9s
Зверніть увагу
При визначенні як хімічного так і механічного складу ґрунту, зверніть увагу на вологість грунту і на глибину, з якої було вилучено зразок. Зі зміною цих параметрів будуть змінюватися і властивості грунту.