Як розмножити диффенбахию. розмноження диффенбахії відео.

Дифенбахія - рослина, яка є у багатьох. Вона радує своїх господарів і їх гостей яскравими м'ясистим листям і химерної строкатою забарвленням, дуже швидко росте і має дивну здатність завойовувати серця людей з самої першої зустрічі. Якщо ви давно вже мрієте завести у себе вдома цю тропічну красуню, але не знаєте, як саме її можна розмножити і укоренити - читайте уважно.
Вам знадобиться
  • грунт для диффенбахії, кашпо, ємність з водою, гострий ніж або скальпель, дренаж
Інструкція
1
Добудьте держак. Рослина, яка є у вас на прикметі може послужити відмінним донором. Всі диффенбахії прекрасно розмножуються живцюванням. Для того щоб держак укорінився на ньому має бути кілька нирок і листок. Але навіть якщо вам дістанеться держак без листочка, не варто впадати у відчай. Головне, щоб у стебла була нирка, а все інше ваше молода диффенбахія з лишком виростить самостійно. Отже, озбройтеся скальпелем або дуже гострим ножем і швидким впевненим рухом відсіки потрібний вам втечу. Це може бути як бічний так і серединний втечу, особливої різниці в укорінюваності між ними немає.
2
Поставте держак в ємність з водою. Диффенбахія зазвичай дуже легко і швидко дає коріння у воді, але якщо ви турбуєтеся за втечу або боїтеся загнивання, у воду можна додати трохи марганцівки або активованого вугілля. Якщо будете додавати марганцівку, зробити це потрібно так, щоб колір води залишився колишнім і не змінився навіть незначно. У ємності з водою держак повинен постояти кілька тижнів. Коли його вкорінювати - ваша особиста справа. Але найкраще дочекатися, поки коренева система не стане досить значною. 5-6 см завдовжки для корінців цілком достатньо.
3
Висадите рослина в горщик. Для диффенбахії підходить легкий грунт з помірним мінеральним складом. Використовуйте спеціальний грунт «диффенбахія» або «для декоративнолистних рослин». Обов'язково покладіть на дно горщика дренаж, оскільки коренева система диффенбахії розвивається дуже швидко і дуже скоро досягне дна. Занадто великий горщик вибирати не варто, але враховуйте, що він повинен бути досить високим. Диффенбахія - рослина швидше вертикальне, ніж горизонтальне і з низького горщика дуже швидко почне перекидатися і перекидатися.
Зверніть увагу
Через місяць після вкорінення диффенбахию можна удобрити спеціальним мінеральним добривом для декоративнолистних рослин або препаратами калію.
Корисна порада
Для того щоб бути впевненим в результаті своєї роботи, спробуйте одночасно обрізати пару живців і чекати з вкорінення. Буває так, що черешки не переживають процесу вкорінення. У цьому випадку ви будете підстрахуватися. А ще одна зайва диффенбахія адже ніколи не завадить.
Юкка - сімейство агавових. Батьківщиною юки вважається Північна Америка. Рослина це має лінійні колюче-загострені листя. З вигляду юка нагадує драцену із зеленим листям. Велику увагу потрібно приділити розмноженню цієї квітки. Справа це хоч і не складне, але вимагає особливої уваги.
Інструкція
1
Росте юка одним стволом. При бажанні можна добитися того, що останній буде мати розгалуження. У юки особливо цінуються верхівки. Хороші верхівки зазвичай у молодих і добре укорінених рослин. Вони мають висоту більше 30 сантиметрів.
2
Верхівку юки потрібно зрізати навесні або ж на початку літа. Робити це найкраще в період зростання місяця. При зрізанні верхівки обов'язково потрібно на стволике залишити листя. Чим більше їх буде, тим краще. Зріз найчастіше присипають точеним вугіллям. Зрізана верхівка юки потім вкорінюється, а залишився стволик в майбутньому буде мати нові пагони з пробуджених нирок.
3
Розмножується юка різними способами. Ми розглянемо декілька з них. Розмножувати юку найкраще навесні. Юкка також може розмножуватися насінням і нащадками. Якщо ви вирішили розмножувати рослина нащадками, то необхідно з основного стовбура гострим ножем відрізати дочірню розетку. Місце зрізу обов'язково потрібно присипати сіркою. Відрізана розетка повинна бути вкорінена у вологому піску. Після того, як вироблено укорінення, необхідно зробити пересадку в горщик із землею. У цю землю можна додати шматочки деревного вугілля. Зріз дочірніх розеток найкраще робити навесні або ж літа. В іншу пору року вони просто можуть не вкоренитися або ж будуть робити це дуже довго, при цьому відбудеться пошкодження материнської рослини.
4
Якщо ви розмножуватися юку насінням, то обов'язково стежте за тим, щоб вони були свіжими. Насіння потрібно замочити на добу в теплій воді, а потім посадити в суміш легкої листової землі і торфу. Плошку слід накрити склом або ж пакетом і провітрювати декілька разів на день. Проростання насіння відбувається за місяць.