Як зробити викрійку фартуха. Як зшити фартух форма.

Незважаючи на велику кількість різного одягу в магазинах, багато як і раніше захоплюються шиттям. Адже це не тільки спосіб урізноманітнити свій гардероб, а й величезний простір для творчості і фантазії. Ті, хто захоплюються рукоділлям, знають, що найкраще шити речі не за готовими викрійками з журналів, в робити їх самим, повністю у відповідності зі своїми розмірами і бажаним фасоном. І якщо ви знаєте, як правильно зробити викрійку, наприклад, фартуха, ви зможете згодом впоратися і з більш складними моделями одягу.
Вам знадобиться
  • - сантиметр для вимірювання параметрів тіла;
  • - калька або міліметровий папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Оберіть фасон фартуха, який ви ходите зшити. Це може бути цельнокроений фартух, фартух з двох частин, з накладними кишенями або інший. У виборі вам допоможуть зображення з інтернету і журналів з домоводства. Для першого досвіду шиття ви можете вибрати нескладну суцільнокроєні модель, опис якої буде дано нижче.
2
Зніміть необхідні мірки. Вам знадобиться виміряти довжину переду (від грудей до лінії стегон), довжину подолу (від лінії стегон до бажаної вами довжини, наприклад, до колін), обхват талії і обхват стегон. Запишіть всі отримані цифри.
3
Почніть конструювати викрійку. Накресліть на кальці або міліметровому папері прямокутник, бічною стороною якого буде довжина переду, а а верхній і нижній - полуобхват талії (обхват талії, розділений навпіл). Потім проведіть вертикальну лінію посередині прямокутника. Нижню точку цієї лінії позначте як А.
4
Відкладіть від лінії А перпендикулярно центральній прямий два відрізки, кожен з яких дорівнює чверті обхвату стегон. Позначте кінці відрізків як Б і В. Потім проведіть відрізки, перпендикулярні вже накресленим, з точок Б і В. Довжина відрізків повинна скласти довжину подолу. З'єднайте отримані відрізки горизонтальної линів внизу. У вас повинні вийти два прямокутника, що примикають один до одного однією стороною.
5
Проведіть дві плавні увігнуті лінії від вершин верхнього прямокутника до точок Б і В. Таким чином, ваш фартух буде суцільнокроєним. При бажанні, ви можете додати до викрійці накладні кишені або оборку внизу. Виріжте готову викрійку по крайніх лініях, і вона готова до використання.
Корисна порада
Окрему викрійку для зав'язок на шиї і на стегнах складати не потрібно. Досить просто викроїти смужку тканини відповідної довжини. Те ж саме можна сказати і про оборці, якщо ви хочете її додати, тільки її необхідно кроїти по косій.
Фартух - найнеобхідніша на кухні річ. І не тільки на кухні. Цей нехитрий предмет одягу здатний виручити всіх, у кого є захоплення, пов'язані з використанням різних речовин, які можуть завдати шкоди костюму. У продажу є фартухи найрізноманітніших фасонів і з різних матеріалів. Але можна зшити його і самостійно, благо багато часу це не займе.
Вам знадобиться
  • - лист міліметрівки;
  • - кравецькі лінійка;
  • - олівець;
  • - шматок мила або крейди для перенесення викрійки на тканину.
Інструкція
1
Побудова викрійки почніть зі зняття мірок. Вам потрібна довжина виробу від пояса до нижньої лінії, обхват талії, висота і ширина верхньої частини. При цьому полуобхват стегон не обов'язково вимірювати дуже точно, адже фартух може бути трохи ширше або трохи вже заданого розміру.
2
Побудуйте на міліметрівці прямокутник. Довжина його дорівнює напівобхвату стегон, а ширина - довжині фартуха від талії до низу. Подумайте про те, які ви хочете зробити кишені. Найпростіший варіант - кишеня, прострочений по лінії низу по всій ширині фартуха. Якщо ви збираєтеся шити з двосторонньої тканини, його можна викроїти відразу, додавши до довжини виробу по нижній лінії ще сантиметрів 25-30. Якщо тканина одностороння, викроїте просто смужку. Довжина її дорівнює ширині фартуха, а ширина - передбачуваної висоті кишені разом з припуском. Нижню частину можна зробити і у вигляді трапеції, коротке основа якої буде розташовуватися внизу.
3
Верхню частину можна зробити у вигляді квадрата або рівнобедрений трапеції. Виміряйте відстань між самими опуклими точками грудей. Додайте ще по парі сантиметрів з кожного боку. Це і буде ширина верхньої частини. Висоту визначте, заміривши відстань від опуклою точки грудей до талії. Додайте до отриманої міркою ще 3-4 см. Якщо ви хочете зробити верхню частину у вигляді трапеції, відстань між опуклими точками грудей буде її верхнім підставою. Проведіть лінію відповідного розміру. До кінців проведіть перпендикуляри вниз на відстань від грудей до талії. Відкладіть від цих точок вправо і вліво по 15 см і з'єднайте кінці підстав трапеції прямими лініями.
4
Переведіть викрійку на тканину і виріжте, залишивши припуски на підгин. На односторонньої тканини викроїте окремо кишеню. У цьому випадку його потрібно буде пристрочити перед складанням всього виробу. Зіставте виворітну сторону фартуха з лицьовою стороною кишені так, щоб збіглися довгий і бічні зрізи. Приметайте і пристрочите кишеню. Заутюжьте його на лицьову сторону виробу. Підшийте край, підігнувши двічі на виворітну сторону.
5
Перед тим, як збирати виріб, обробіть бічні краї великого прямокутника, а також всі зрізи верхній частині. крім нижнього. Підігніть їх двічі і застрочити. Можна їх обробити і зигзагом, особливо якщо тканина досить щільна і не дуже обсипається. Зіставте деталі так, щоб вірно частина знаходилася строго посередині зрізу прямокутника. Змітайте деталі, сострочіть і разутюжьте шви. Підігніть обидва припуску двічі і пристрочите їх відповідно до однієї і другої деталі.
Корисна порада
Бретелькі і зав'язки можуть бути різними. Можна, наприклад, розкроїти по косій смужки відповідної довжини, скласти їх навпіл по лицьовій стороні, запрасувати і загнути всередину вільні краї. Саме так найчастіше і роблять. Але можна використовувати і широку тасьму. Прикрасити фартух можна тасьмою, пришивши її по всьому периметру на відстані 2-3 см від краю. Краю шкіряного фартуха НЕ Підшивайте, а обшийте складеної вдвічі тасьмою.