Як зняти стару побілку.

Часто видалення старої побілки виявляється самим неприємним моментом в ремонті. Робота ця трудомістка, брудна і марудна. Однак можна вдатися до деяких тонкощам, які допоможуть всього лише за кілька годин видалити старий шар білил без особливих сил.
Вам знадобиться
  • валик з довгим ворсом,
  • кисть малярська,
  • сталевий шпатель або скребок,
  • драбина,
  • вода або мильний розчин .
Інструкція
1
Приготуйте поверхню до роботи. Якщо очищати потрібно буде стелю, то спочатку застеліть підлогу старими газетами або шпалерами. У такому випадку все сміття, обсипався з стелі, не забруднить підлоги, а опиниться на розстеленому папері, яку потім легко убрать.Еслі шар побілки досить товстий, можна видаляти її по частинах - розбийте робочу поверхню за сегментами і счищайте білила спочатку на одній ділянці, потім в іншому і так далі. Так буде краще видно результат.
2
Можна спробувати змити побілку мокрою губкою. Змивати потрібно дощенту, щоб на поверхні не залишилося ні натяку на колишню фарбування. Але приготуйтеся до того, що терти доведеться з силою, змиваючи стару побілку шар за слоем.Вместо води можна використовувати спеціальний мильний розчин. Він готується просто: 10 л. води, 5 ст. л. соди, 2 ст. л. тертого мила або прального порошку. Губку умочіть в розчин і протирайте нею стелю до повного видалення старої побілки.
3
Якщо шар старого покриття дуже товстий, і його не змивали роками, то не обійтися без залізного шпателя. Перед роботою потрібно гарненько намочити поверхню стелі або стіни. Краще це зробити валиком або за допомогою звичайної малярської кисті. Нанесіть воду рівномірно на всю поверхню. Коли білила трохи вберуть воду, ще раз пройдіться мокрим валиком, для того, щоб крейдяний шар якомога більше розм'як. За допомогою шпателя або скребка видаліть все необхідне. Зіскрібаючи стару побілку, стежте, щоб разом з з побілкою НЕ злізла штукатурка.Важно ретельно очистити поверхню. Якщо після обробки шпателем якусь кількість побілки все ж залишилося, змочіть ці ділянки мокрою губкою або валиком.
4
При роботі з невеликою площею і досить тонкому шарі білил можна відразу змочити всю поверхню з пульверизатора, і очистити всі одноразово.
5
Стару побілку видалити можна ис допомогою клейстеру. Просто нанесіть його по всій площі і почекайте, поки він трохи підсохне. За допомогою скребка очистіть поверхность.Іспользуя цей спосіб, можна істотно полегшити свою працю і позбутися великої кількості бруду і пилу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JCC7wM5AZ10
Корисна порада
Якщо зчищають стару побілку зі стелі, обов'язково одягніть окуляри, щоб бруд не потрапляла в очі.