Як зробити гармошку.

Паперові іграшки доступні і універсальні, а також вони не менш цікаві дорослим і дітям, ніж іграшки, куплені в дорогому магазині. Причина - в тому, що паперову іграшку ви робите самі, а значить, отримуєте задоволення вже від процесу її створення. У цій статті ми розповімо, як скласти з паперу музичний інструмент - гармошку.
Інструкція
1
Візьміть квадратний аркуш цупкого паперу і зігніть його навпіл по горизонталі. Лінію згину перенесіть трохи вище центру, щоб загнутий край трохи прочиняв нижній край листа, утворюючи вузьку виступаючу смугу.
2
Цю смугу паперу зігніть вгору, закривши край верхньої зігнутою половини аркуша. Повторіть згин - з тієї ж горизонтальної лінії загніть вузьку нижню смугу вгору ще раз.
3
Після цього визначте середину получившегося вузького прямокутника і зігніть його навпіл по горизонталі, після чого разогните.
4
Намічені горизонтальні згини вигніть на себе і трансформуйте папір так, щоб шов з згинів опинився зверху.
5
Зігнуті вузькі смуги, таким чином, виявляться не знизу, а в центрі вузького прямокутника. Складіть прямокутник навпіл, провівши лінію згину прямо під вузької паперової смугою.
6
Отриманий зігнутий навпіл прямокутник складіть гармошкою, чергуючи згини на себе і від себе, і залишивши вільне місце по краях. Пропрасуйте пальцями все згини, після чого розгорніть гармошку назад у паперовий прямокутник.
7
Вставте пальці в бічні отвори прямокутника і розгорніть його так, щоб вийшла вузька коробочка з наміченими лініями згинів.
8
Бічні краї, на яких ви не робили згинів, стисніть пальцями, щоб вийшли плоскі ручки.
9
Візьміться за ручки і зведіть їх один з одним, щоб гармошка склалася, а потім розведіть. Паперова гармонь готова. На те, щоб її скласти, у вас піде не більше десяти хвилин часу.
У процесі створення такого відомого всім інструменту, як гармонь , необхідно вкласти в роботу глибокі знання і великий професіоналізм. Тільки так можна отримати якісний інструмент, музика якого буде впливати на слухачів.
Вам знадобиться
  • - лекала і креслення;
  • - дерев'яні планки;
  • - щільний картон;
  • - клавіші;
  • - резонатор;
  • - ситець;
  • - целулоїд;
  • - столярний клей.
Інструкція
1
Знайдіть добре висушене дерево. Дерев'яні частини гармоні - планки - столяри виконують з дуже сухого сировини, з точних лекалами. Зазвичай, це ялина або сосна, висушена на 70 відсотків. Чим більше в інструменті планок - тим багатше звучання гармоні буде після її повного виготовлення. Як правило, роблять 3-х, 5-и та 6-Планкові інструменти. Головне, всі деталі гармоні повинні бути повністю герметичними і не пропускати повітря. Тільки так з цього інструменту музикантові можна буде згодом витягти якісний звук і не випробовувати складнощів при грі.
2
Прикріпіть на планки металеві деталі, які мають назву «голоси», причому кожен з голосів стосується певної ноті. За допомогою спеціального інструменту зробіть настроювання всіх планок на певні ноти. Далі на кожен голос додатково приклейте лайку, яка під час гри на інструменті буде затримувати повітря в резонаторі. Після того, як всі планки інструменту будуть склеєні, все звуки гармоні точно налаштуйте на потрібну тональність. Всього в процесі виробництва гармоні її налаштовують не менше 3 разів.
3
Хутра в гармоні виконайте зі спеціального дуже щільного картону, а також дерев'яних смужок. Вони складаються з безлічі дрібних деталей, тому навіть на виробництві всі процеси з вирізання, склеювання складових хутр проводяться тільки вручну. Скористайтеся трафаретами, це прискорить справу.
4
Після того, як всі деталі будуть склеєні між собою, хутра покладіть під прес, щоб зберегти необхідну форму. Потім всю конструкцію обтягніть ситцем або іншим достатньо тонким і міцним матеріалом.
5
Обтягніть корпус гармоні целулоїдом різних кольорів, а куточки і передня частина корпуса додатково прикрасьте різними накладками, сітками та іншими декоративними елементами.
Зверніть увагу
У виробничих умовах при наявність готових заготовок одна гармонь створюється професійними майстрами протягом тижня. Такий досить тривалий процес пояснюється великим відсотком ручної праці, який неможливо замінити механізацією виробництва.