Як прати павутинку.

Більше двох століть оренбурзькі майстрині в'яжуть з м'якого козячого пуху хустки. Такі вироби не тільки врятують в прохолодний день, але і прикрасять будь-яку модницю. Тому справжні цінительки пухових хусток обов'язково мають їх у своєму гардеробі. Однак такі вироби вимагають особливого догляду.
Інструкція
1
Просмикніть білу міцну нитку через кожен зубчик павутинки по всьому периметру і зв'яжіть її кінці. Вона повинна бути протягнута вільно, ніде не стягуючи хустку. Додайте в теплу воду (30-35 градусів) шампунь і покладіть в неї павутинку на 15-20 хвилин. Періть виріб вручну, без зусилля, стискаючи і розтискаючи. Після цього прополощіть хустку кілька разів, змінюючи при цьому воду. Потім додайте кондиціонер або пом'якшувач для вовняних виробів. Після цього павутинку акуратно відіжміть, що не викручуючи її.
2
Зробіть дерев'яну рамку за розміром хустки - це буде сушарка. За її краю вбийте нержавіючі гвоздики або гачки. Покладіть хустку після прання в м'яку тканину і ще раз акуратно стисніть. Потім натягніть павутинку на рамку, послідовно чіпляючи протягнути нитку за гвоздики (пяльца). Сушіть виріб при кімнатній температурі. Після того як павутинка висохне, обережно зніміть її з рамки і приберіть нитку. У тому випадку, якщо немає можливості виготовити сушилку, розстеліть на горизонтальній поверхні простирадло, трохи більше розміру хустки. Сушіть павутинку, розстеливши її на тканини і розправивши кожен зубчик. Після висихання огляньте виріб. Справжня павутинка не повинна втратити свої властивості. Весь її малюнок і геометричні пропорції повинні зберегтися.
3
Зберігайте павутинку в згорнутому вигляді в полотняному мішечку, попередньо поклавши туди засіб від молі. Хустка можна вішати, складати і придавлює речами, так як за час зберігання на виробі можуть утворитися заломи і помятости, від яких самостійно в домашніх умовах позбутися важко - доведеться заново перетягувати. Найкраще зберігати павутинку в скляній банці з щільною кришкою. Обсяг її повинен бути більше трьох літрів. Хустка скрутіть, укладіть в банку і закрийте кришкою. У цьому випадку засіб від молі можна не використовувати.
Зверніть увагу
Не використовуйте при пранні хустки відбілювачі або фарбувальні речовини. Не підходить для вашого вироби та хімчистка. Хустка заборонено кип'ятити, терти і викручувати.
В техніці в'язання гачком можна створювати не тільки прості речі з щільного полотна, а й ажурні мережива, краса і легкість яких приваблює все більше рукодільниць, які мріють освоїти в'язання гачком. Про те, як зв'язати павутинку , що додає в'язання красивий ажурний ефект, і сполучає окремі дужки тасьми, ви дізнаєтеся з нашої статті.
Інструкція
1
Для того щоб з'єднати кілька рядів тасьми і створити округлий візерунок, зв'яжіть для початку 24 ряду тасьми, а потім пров'яжіть спочатку три, а потім чотири повітряні петлі.
2
Зробіть на гачку два накиду і підхопите гачком справа наліво дві сусідні дужки тасьми. Пров'яжіть стовпчик з двома накидами. Потім зв'яжіть три стовпчики з трьома накидами і один стовпчик з двома накидами під дужками тасьми.
3
Продовжіть в'язання павутинки з'єднувальним стовпчиком в четвертій повітряної петлі підйому павутинки. Потім зв'яжіть ще чотири повітряних петлі, під першу петлю зв'яжіть стовпчик з шістьма накидами, а потім зв'яжіть ще три повітряних петлі сполучною ланцюжка.
4
Переверніть в'язання і зв'яжіть під ланцюжок дужки стовпчик з шістьма накидами. Зв'яжіть ще три повітряних петлі дужки і продовжуйте в'язати тасьму з павутинкою за тим же принципом.
5
Точно так само ви можете пов'язати павутинку , в якій дужки тасьми з'єднуються стовпчиками. Зв'яжіть невелика кількість тасьми до початку павутинки, а потім зв'яжіть три повітряні петлі і п'ять повітряних петель для підйому павутинки.
6
Зробіть потрійний накид на гачок, заведіть його в дужку тасьми і пров'яжіть петлю і накид двічі. Зробіть ще два накиду і пров'яжіть в наступній дужці їх двічі.
7
Потім пров'яжіть дві петлі разом, що залишилися від пров'язування накидов, і починайте в'язання наступного стовпчика - зробіть чотири накиду і пров'яжіть два стовпчики під сусідні дужки тасьми. Виделочками з стовпчиків з'єднуються всі пари дужок тасьми. В іншому павутинка в'яжеться так само, як у попередньому описі.
8
дужки павутинки ви можете з'єднати між собою два елементи тасьми.