Як встановити дверний наличник. відстань шалівку від дверної коробки.

Після установки в отворі і попередньої фіксації клинами коробки з дверима проміжок між зовнішньою поверхнею коробки і поверхнею прорізу задувається монтажною піною. Через 24 години піна твердне. Виступила за площину коробки піна обрізається. Тепер треба встановити дверний наличник. Зробити це можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • Стусло, чистова ножівка по дереву, мідні цвяхи, молоток
Інструкція
1
У традиційному стилі вертикальні і горизонтальні планки лиштви дверей стикуються під кутом 45 градусів. Лиштва кріпиться в такому порядку: лівий вертикальний, верхній горизонтальний, правий вертикальний. Покладіть довгу планку в стусло і обріжте її торець (вирівняйте) ножівкою під кутом 90 градусів. Прикладіть планку шалівку до коробки двері вирівняним торцем вниз. Відзначте з правого боку планки місце, де вона буде стикуватися з горизонтальною деталлю лиштви. Ображати в стусле по мітці під кутом 45 градусів. Прикладіть до коробки і перевірте, чи правильно ви обрізали планку наличника. Прибийте планку лиштви до коробці мідними цвяхами. Прибивайте один цвях від іншого на відстані близько 150 мм.
2
Прикладіть до коробки верхню горизонтальну планку і відзначте на ній лінію стикування з уже встановленою лівої вертикальної планкою. Ображати під кутом 45 градусів з лівого боку. Прикладіть ще раз і відзначте з правого нижнього боку місце стиковки з правого вертикальної планкою. Ображати з правого боку під кутом 45 градусів. Прибийте верхню горизонтальну планку налічніка.Вировняйте в стусле торець правої горизонтальної планки лиштви (обріжте під кутом 90 градусів). Прикладіть її до коробки рівним торцем вниз. Позначте на ній з лівого боку місце стиковки з верхньої горизонтальною планкою. Ображати в стусле під кутом 45 градусів. Прибийте планку на місце.
3
Планки лиштви можуть стикуватися і під кутом 90 градусів. Така стиковка, наприклад, застосовується при обробці в стилі «Вікінг» (імітація під старовину). Порядок установки: кріпиться верхня горизонтальна планка, потім під неї підводяться бічні вертикальні планки налічніка.Пріложіте до коробки верхню горизонтальну планку. Позначте на ній розташування зовнішніх країв вертикальних планок лиштви. Ображати планку за цими мітками під кутом 90 градусів. Прибийте верхню горизонтальну планку. Вирівняйте торці вертикальних планок. По черзі прикладіть їх до коробки і відзначте місце стиковки з верхньою планкою. Ображати їх за відмітками під кутом 90 градусів. Прибийте планки до коробки.
Дверні лиштви являють собою накладні планки в фігурному виконанні, які застосовуються для обрамлення прорізів дверей або вбудованих ніш. Лиштва, як правило, є необхідним атрибутом монтажних робіт при установці дверної коробки. Технічна функція лиштви - закривати зазор між стіною і дверною коробкою. Крім того, лиштва несе і естетичну функцію, гармонируя з інтер'єром приміщення.
Вам знадобиться
  • Наличник, рулетка, лінійка, ножівка по дереву, цвяхи,
Інструкція
1
Якщо вам потрібно прикрити отвори або зазори між стіною і коробкою двері, вам знадобиться встановити дверний наличник. Вони діляться на два основних види - зовнішні і внутрішні. Зовнішні зазвичай більш мальовничі й масивні. Використовують для виготовлення лиштв ялинову або соснову дошку, а для прикраси наличників різьбленням краще підходить липа.
2
Установка внутрішніх наличників виробляється з таким розрахунком, щоб вони на 2-5 см видавалися за бруски, з яких зроблена дверна коробка. Ширина звичайного лиштви становить 7-15 см. З тильного боку лиштви є пази глибиною до 0,5 см (вони служать для ущільнення із стінами і коробкою). Зовнішні лиштви виготовляють нерідко з накладними деталями і прикрашають наскрізний або рельєфною різьбою.
3
Щоб правильно встановити лиштви , необхідно спочатку визначити їх довжину. Довжина визначається розмірами дверного отвору. У місцях сполучення частин лиштви, на кутах коробки, виробляється запив на 45 градусів. Заздалегідь готуються отвори під фінішні цвяхи, після чого цвяхи закріплюються на поверхні виробу. Установка лиштви на двері вимагає з'єднання його частин на вус.
4
Нижні кінці лиштви кріпляться впритул до підлоги. Для полегшення ремонту допускається залишити місце для більш товстого лиштви, що має до того ж просту форму. Слід мати на увазі, що встановлювати лиштви потрібно ще до кріплення плінтусів. Кріплення лиштви до коробці здійснюється за допомогою особливих цвяхів зі сплюсненими капелюшками. Цвяхи розташовуйте на відстані 50-70 см один від одного.
5
Сьогодні багато компаній пропонують свої послуги з виготовлення лиштв різних моделей і конфігурації на замовлення. При цьому замовити ви можете лиштва з готовою різьбленням або декором. Вибираючи лиштва, орієнтуйтеся на екологічно чистий матеріал, який не заважатиме вільному доступу повітряних мас в приміщення і не стане виділяти в навколишнє середовище шкідливі для здоров'я речовини.
6
Правильно і зі смаком підібраний дверний наличник сприятиме створенню комфорту в приміщенні і підкреслить неповторний стиль вашого будинку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6gQYHg64Y0E