Як черенковать герань. вкорінення живців герані.

Герань або пеларгонія - багаторічна рослина з сімейства геранієвих, давно улюблене квітникарями за пишне цвітіння і яскраве забарвлення квіток. Пеларгонія зазвичай вирощується як кімнатна культура, але в теплу пору року вона непогано росте і у відкритому грунті. Розмножується пеларгонія насінням і живцями.
Вам знадобиться
  • - садовий ніж;
  • - перліт;
  • - марганцівка;
  • - листова земля;
  • - торф'яна земля;
  • - перегнійна земля;
  • - дернова земля.
Інструкція
1
Для додання кімнатній герані більш пишного виду рослина рекомендується обрізати. Кімнатні герані обрізають ранньою весною і це непоганий спосіб отримати матеріал для живцювання. Для того щоб отримати живці, гострим садовим ножем зріжте з сильного рослини кілька верхівкових пагонів з трьома парами листя.
2
Якщо після обрізки гераней у вас залишилися довгі гілки, розріжте їх на черешки довжиною п'ять-десять сантиметрів. Видаліть з живців нижню пару листя і підсушіть зріз на повітрі протягом двох годин.
3
Існує кілька способів укорінення живців герані. Деякі квітникарі вважають за краще вкорінювати живці у воді. Для цього візьміть невеликий контейнер з темного скла і налийте в нього відстояної води на висоту не більше трьох-п'яти сантиметрів.
4
Поставте черешки у воду нижнім зрізом і помістіть контейнер в освітлене місце. Воду слід міняти кожні два-три дні. Живці деяких сортів герані можуть дати коріння вже через тиждень. Помічено, що живці, зрізані з рослин, вирощених з насіння, вкорінюються набагато довше живців, узятих від гераней, вирощених з живців.
5
Герань можна укоренити в грунті. Для вкорінення підійдуть будь контейнери з отвором для зливу зайвої вологи. У контейнер насипте перліт або торф'яну суміш. Сухий перліт містить дрібні досить легкі частинки, так що використовуйте маску при роботі з цим матеріалом. Зволожите грунт і посадіть у нього живці не ближче двох сантиметрів один від одного.
6
В грунті живці вкорінюються протягом двох-чотирьох тижнів. Весь цей час слід зволожувати субстрат у міру його підсихання. Для цього поставте контейнер в миску з відстояною водою. Якщо в кімнаті, де знаходяться живці, занадто сухе повітря, обприскуйте контейнер з живцями слабким розчином марганцівки.
7
Вкорінені живці можна висаджувати в суміш з однакової кількості листової, перегнійної, дернової і торф'яної землі.