Як заправити вогнегасник.

Вогнегасники, що знаходяться в експлуатації, повинні обов'язково проходити технічне обслуговування, що забезпечує постійну боєготовність вогнегасників. Технічне обслуговування містить в собі різного роду перевірки, зовнішній огляд, експлуатаційні випробування, необхідний ремонт, заправку компонентів, зарядку, а також перевірку корпусу на герметичність і цілісність фарбування.
Інструкція
1
При перезарядці перевірте основні складові частини вогнегасника: запірно-пусковий пристрій, розпилювач, вогнегасна речовина, корпус. Строки, встановлені для перезарядки вогнегасників в чому залежать від умов їх експлуатації і від того, яке в них речовина. Все вогнегасники повинні раз на рік проходити технічний огляд з внесенням запису в картку перевірки. Обов'язкова перезарядка мінімум раз в 5 років.
2
Порошкові вогнегасники: при щорічному огляді обов'язково перевірте тиск по манометру; вибірково розберіть (розбору підлягають 3% від усієї кількості однієї марки вогнегасників); зробіть перевірку основних параметрів порошку для огнетушения (за зовнішнім виглядом, на наявність грудок, по сипучості, можливість руйнування до пилоподібного стану невеликих грудок, якщо їх впустити з 20 см, вологості порошку і його дисперсності). Якщо хоча б один з перерахованих вище параметрів порошку не відповідає вимогам технічної і нормативної документації, необхідно перезарядити все вогнегасники цієї марки.
3
Вуглекислотні вогнегасники: при проходженні щорічного технічного огляду шляхом зважування перевірте балон на витік СО2, якщо маса вуглекислоти зменшилася більш ніж на 5% - вогнегасник необхідно перезарядити (НПБ 155-96). Раз в 5 років вогнегасники вуглекислотні обов'язково повинні проходити повне технічне опосвідчення і обов'язкову перезарядку.
4
Вогнегасники повітряно-пінні необхідно обов'язково перезаряджати раз на рік. Забороняється проводити заправку балонів, у яких: закінчився термін технічного опосвідчення, корпус балона має пошкодження, несправні механізми, порушена необхідна забарвлення і відсутні написи, що не читані або відсутні клейма.
Зверніть увагу
Технічне опосвідчення необхідно проводити в спеціалізованій організації. Після проведення ТО в паспорті вогнегасників повинна бути зроблена відповідна відмітка із зазначенням результатів випробувань, а також датою проведення наступного обслуговування.
Корисна порада
Купивши вогнегасник, вам вже не потрібно щороку міняти з на новий. Скористайтеся послугою з перезарядки вогнегасників. Перезарядку можна справити в спеціальних точках заправки вогнегасників.