Як заправити струменевий кольоровий принтер самому. Як міняти картриджі на принтері canon.

Існує велика кількість типів і моделей кольорових струменевих принтерів. При низькій власної вартості цих апаратів їх експлуатація досить витратна, адже вартість витратних матеріалів, зокрема оригінальних чорнила, дуже висока. Можна зменшити витрати на друк, заправляючи картриджі принтера неоригінальними і дешевшими чорнилом. Слід пам'ятати тільки про те, що така заправка може привести до порушення роботи принтера і ви робите її на свій страх і ризик. Також хорошою альтернативою оригінальним картриджам є установка в принтер СНПЧ (системи неперервної подачі чорнила).
Вам знадобиться
  • комплект для заправки картриджів (залежно від моделі принтера його комплектація може бути різна).
Інструкція
1
На принтерах Canon, як правило, встановлені 2 картриджа - один для чорного чорнила, другий для кольорового друку. Визначте, якого кольору чорнило використовуються у вашій моделі принтера. Вийміть картридж з чорним чорнилом. Заклейте скотчем сопло в нижній частині картриджа. Відірвіть наклейку у верхній частині картриджа. Наберіть в шприц 10 мілілітрів чорного чорнила. Повільно введіть голку шприца в отвір, що знаходиться у верхній частині картриджа на 5 мм. Повільно рухаючи поршень шприца, введіть чорнило в картридж. Приклейте на місце наклейку у верхній частині картриджа. Зніміть скотч з сопла картриджа. Встановіть картридж в каретку принтера.
2
Вийміть кольоровий картридж принтера. Відразу заклейте сопло в нижній частині картриджа. Відклейте наклейку з верхньої його боку. Під нею буде 3 отвори, кожне веде в свою ємність з певним кольором. Важливо! Правильно визначте, якого кольору чорнило знаходяться в кожній ємності. Інакше після неправильної за кольорами заправки картридж стане непридатним. Для визначення кольору чорнила в кожній ємності, введіть в отвори якої або легко забарвлюваний тонкий твердий предмет. Це може бути заточена сірник, дерев'яна зубочистка тощо. Наберіть в шприц 5 мілілітрів чорнила. Потім введіть голку шприца в отвір картриджа на 5 мм. Повільно введіть чорнило в картридж. Повторіть цю операцію з двома залишилися ємностями в цьому картриджі. Заклейте верхні отвори на картриджі старої наклейкою або скотчем. Відклейте скотч з сопла картриджа. Встановіть картридж в каретку принтера.
3
Увімкніть принтер. Натисніть і утримуйте кнопку «Стоп/Скидання». Через 30 секунд відключиться лічильник чорнила принтера і тоді їм можна користуватися. Даний спосіб скидання діє не на всіх моделях принтера. В такому разі скористайтеся спеціальними програмами для скидання лічильника чорнила.
Якщо ви багато роздруковуєте на принтері, то, напевно, немало грошей витрачаєте на картриджі до них. А між тим, струменеві принтери все ще дуже популярні зараз тому, що необов'язково кожен раз, коли закінчується фарба, купувати новий картридж. Можна просто придбати чорнило і заправити їх в картридж в домашніх умовах. До того ж пляшечки чорнило вистачає на довгий термін.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - принтер;
  • - струменевий картридж;
  • - чорнило для заправки картриджів;
  • - шприц від 5 мл.
Інструкція
1
Врахуйте, що дії, які будуть описані, стосуються заправки саме картриджів для принтерів, а якщо у вас пристрій три в одному (принтер, сканер, факс), то найімовірніше, такий спосіб заправки картриджів вам не підійде.
2
Спершу вам потрібно придбати фарбу для принтера. Купувати потрібно саме для вашої моделі. Якщо потрібно заправити кольоровий картридж, то вам буде потрібно кілька пляшок кольорової фарби, залежно від типу картриджа. Приміром, кольорові картриджі принтерів Canon IP серії заправляються трьома фарбами (синьої, жовтої, червоної). Також вам знадобиться звичайний медичний шприц (бажано від 5 мл) і голка до нього.
3
Увімкніть принтер. Після включення почекайте приблизно десять секунд. Далі відкрийте кришку принтера. Після цього каретка з друкуючої головкою повинна виїхати до центру. Тепер витягніть потрібний картридж з друкуючої головки. Зверху картриджа повинна бути заглушка. Її потрібно видалити. Від'єднати її від картриджа можна за допомогою гострого предмета, наприклад, ножа.
4
Тепер вам потрібно зробити отвір зверху картриджа, навпроти друкуючої головки, яка знаходиться знизу картриджа. Розігрійте на вогні звичайну швейну голку, але не надто тонку, і проткніть картридж. Якщо ви заправляєте кольоровий картридж, то в залежності від моделі картриджа, отворів потрібно декілька.
5
Перш ніж почати заправку картриджа, постеліть в цьому місці кілька газет, оскільки ненавмисно можна пролити чорнило. А відмити його непросто. Подивіться в керівництві до вашої моделі принтера, на скільки мілілітрів чорнила ваш картридж. Цю інформацію можна також подивитися на офіційному сайті розробника принтера.
6
Наберіть в шприц чорнило. Набирати потрібно на один, два мілілітри менше, ніж поміщається в картридж. Тепер за допомогою шприца влийте чорнило в отвір, який ви пробили. Коли чорнило будуть заправлені, заклейте маленьким шматочком скотчу отвори. Тепер наступного разу, коли будете заправляти картридж, досить просто відклеїти скотч.