Як засушити кальмара. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Кальмар - головоногий молюск, що живе у всіх морях і океанах, він може досягати 20 м в довжину, але найбільш поширений вид - від 25 до 50 см. Кальмарів вживають у їжу в країнах Південно-Східної Азії та Тихоокеанського регіону, по узбережжю Середземного моря і Атлантичного океану. Це один з основних морепродуктів, який видобувається в промислових масштабах і заготовлюється різними способами. М'ясо кальмара багате амінокислотами, за вмістом білка, вітамінів В6, РР, фосфору, заліза, міді та йоду кальмари перевершують м'ясо риби.
Вам знадобиться
    • 2 кг морожених кальмарів;
    • 2 л води;
    • 250 г солі.
Інструкція
1
Разморозьте кальмарів на повітрі або в прохолодній воді, при цьому температура води не повинна перевищувати + 20оС. Відразу після розморожування витягніть кальмарів з води, щоб м'ясо не втратило корисних властивостей, промийте прохолодною проточною водою.
2
Обробити тушки на філе і щупальця: захопіть голову біля основи і обережно порвіте зв'язки між мантією і головною частиною, легким ривком відокремте голову разом з нутрощами. Постарайтеся не розчавити мішечок з сепією, інакше мантія забарвиться в чорний колір.
3
Розріжте мантію гострим ножем по черевця або спинці, починаючи від краю і закінчуючи біля основи плавця, стінки мантії відігніть, видаліть хітинову пластинку і нутрощі разом з головою. Черевну порожнину зачистите тупим боком ножа. Голову зі щупальцями Розітніть між двома щупальцями і видаліть очі і дзьоб.
4
Промийте водою підготовлені таким чином філе або щупальця кальмара, щоб видалити всі забруднення. Занурте їх у гарячу воду (об'єм води до обсягу кальмара - 3: 1) температурою від 50 до 60оС і інтенсивно перемішуйте протягом 2-5 хв. Потім швидко охолодіть, зануривши в воду температурою близько 20оС, при цьому шкіра кальмарів легко відділяється. Видаліть залишки шкіри, ополоснув філе і щупальця ще раз водою.
5
Розчиніть сіль у воді, процідіть розчин, температура води - близько 20оС. Занурте кальмарів у розсіл і залиште на 5 хв, потім вийміть, дайте стекти рідини і розкладіть в один шар на сітці так, щоб шматочки не стикалися один з одним.
6
засушити просолених кальмарів в мікрохвильовій печі з конвекцією або в духовці при температурі 50оС (відкрийте дверцята духовки на 2-3 мм, щоб забезпечити циркуляцію повітря). Розріжте філе і щупальця вздовж волокон на рівні смужки шириною 5-8 мм, дрібні щупальця залиште цілими.