Як грати табулатури.

Табулатури - зручна альтернатива для запису та виконання гітарної музики. В цій системі часто записуються ноти для електричних і бас-гітар. Від звичайної пятилинейной нотації вона відрізняється тим, що кількість лінійок збігається з кількістю струн на інструменті (найпоширеніші види табулатури будуються на 4 і 6 лінійках), а замість кружечка-ноти або над ним ставиться номер затискається лада. Штиль ноти і знаки пауз збігаються з аналогами з пятилинейной системи.
Вам знадобиться
  • Гітара (будь-яка з сімейства);
  • Збірник творів в табулатурах;
  • Для електрогітари відповідна техніка (підсилювач, процесор, кабелі).
Інструкція
1
Відкрийте збірник і виберіть твір, який вам подобається. Можете попередньо послухати його, якщо воно записано в аудіоформаті. Потім починайте розбір текста.Ви пам'ятаєте, як вчилися читати? Швидше за все, спочатку по складах, потім побіжність поступово збільшувалася, зараз ви пробігаєте ці рядки за кілька секунд. Починати читання табулатури теж потрібно повільно, як би по складах. Спочатку вивчіть першу фразу твори, скажімо, чотири такту. Грайте в такому темпі, щоб ліва рука встигала затискати струну, а права щіпнуть. При цьому звертайте увагу на специфічні штрихи: підтяжки, ковзання, вібрато, трелі та інші. У різних збірниках для одного і того ж прийому можуть використовуватися різні позначення.
2
Програвши кілька разів уривок повільно, потім в середньому темпі, зіграйте в оригінальному. Переходьте до наступного фрагменту і навчіться його аналогічним способом: повільно - середньо - швидко. З'єднайте два фрагмента.
3
Таким же чином вивчіть і приєднаєте інші шматочки пісні. Приготуйтеся, що на це піде не один день.
Корисна порада
Краще займатися по півгодини в день, ніж по три раз на тиждень. Не мучте себе до кіл в глазах.Табулатура не універсальна, якщо ви плануєте спілкуватися з виконавцями на інших інструментах, наприклад, з клавішниками або трубачами. Як не крути, ноти доведеться вивчити.