Як знайти атмосферний тиск.

Атмосферний тиск визначається наявністю власної ваги у повітря, який складає атмосферу Землі. Ця атмосфера тисне на її поверхню і знаходяться на ній предмети. При цьому на середнього за розмірами людини тисне вантаж, еквівалентний 15 тоннам! Але оскільки повітря, що знаходиться всередині організму тисне з такою ж силою, ми цього навантаження не відчуваємо.
Вам знадобиться
  • Ртутний барометр, барометр-анероїд, лінійка
Інструкція
1
Атмосферний тиск вимірюється барометром. До найбільш простим і ефективним приладів можна віднести ртутний барометр. Він являє собою посудину, заповнений ртуттю і трубку завдовжки 1 м, запаяну з одного боку. Заповніть трубку ртуттю, і опустіть в посудину, в якій теж повинно залишитися деяка кількість цієї речовини. Після цього ртуть кілька опуститься. Ретельно виміряйте висоту стовпа ртуті над рівнем рідини в посудині. Тиск цього стовпа ртуті буде дорівнює атмосферному тиску. Нормальним вважається атмосферний тиск 760 мм ртутного стовпа.
2
Щоб перевести тиск у мм ртутного стовпа в Паскалі, які прийняті в міжнародній системі числення, використовуйте коефіцієнт 133,3. Просто помножте на це число значення атмосферного тиску в мм ртутного стовпа.
3
Інший спосіб вимірювання атмосферного тиску - за допомогою барометра-анероїда. Усередині нього знаходиться металева коробка з гофрованими стінками, щоб збільшить площу зіткнення повітря з її поверхнею. З неї відкачано повітря, тому вона втискається при збільшенні атмосферного тиску і знову розправляється при його зменшенні. Ця металева коробка, власне, і називається анероїд. До неї прикріплений механізм, що передає її рух на стрілку зі шкалою, яка проградуірована в мм ртутного стовпа і кілопаскалях. По ній і визначається атмосферний тиск у кожен момент часу в даній точці простору. Відомий той факт, що атмосферний тиск змінюється зі зміною висоти спостерігача над рівнем моря. Наприклад, у глибокій шахті воно збільшується, а на високій горі - зменшується.
4
Якщо відомо атмосферний тиск на рівні моря, то його зміна можна обчислити. Для цього експоненту (число 2,72) зведіть в ступінь, для обчислення якої перемножте числа 0,029 і 9,81, результат помножте на висоту підйому або опускання тіла. Вийшло значення поділіть на число 8,31 і температуру повітря в Кельвіна. Перед показником ступеня поставте знак «мінус». Експоненту, зведену в отриману ступінь, помножте на значення тиску на рівні моря P = P0 • e ^ (- 0,029 • 9,81 • h/8,31 • T).