Як знайти замовника в будівництві.

Коли закінчуються роботи по поточним об'єктам або замовники заморожують своє будівництво до кращих часів, приходить час пошуку нових контактів. Це завжди вимагає певних витрат: фінансів або часу (але, як правило, і того, і іншого). Потрібно платити зарплату менеджерам і робітникам, та й податки державі платити теж необхідно. Навіть компанії, які мають з десяток постійних клієнтів, в такі моменти замислюються про нові способи пошуку замовників. А якщо постійних замовників один-два, то слід приступати до пошуку нових терміново.
Інструкція
1
Активний поіскМоніторінг новин. Виділіть людину, яка буде по 3-5 годин на день переглядати інтернет і читати пресу, вишукуючи в них згадки про поточний будівництві або про плани на будівництво. Переглядайте також оголошені тендери, при цьому виробляєте пошук контактів названих у статтях компаній, потім перевірте ці контакти. Потім обдзвоните знайдені компанії і пошліть їм комерційні пропозиції по e-mail, поштою, факсом. В вдалому випадку буде призначена зустріч для ділових переговорів і укладення контракту.
2
Похід по стройкамПройдіте по ведуться у вашому регіоні будівництвах і знайдіть замовників, незадоволених веденням робіт на поточний момент. Запропонуйте їм свої послуги, зацікавте і поясніть, чому ви для них підходите.
3
ЗвонкіІщіте контакти великих будівельних і генпідрядних компаній і телефонуйте їм, задаючи просте питання: "Чи будуєте ви зараз?". Можливо, ви плануєте будівництво в найближчому майбутньому. Якщо так, то під'їжджайте, налагоджуйте відносини, і ви вже потрапляєте в їх базу контактів, що неодмінно принесе вам замовлення незабаром.
4
Те ж саме, але з іншого боку. Шукайте інформацію про поточні будівництвах, шукайте контакти компаній, які ведуть будівництво, і дзвоніть. Далі уточніть, чи буде будівництво продовжено в умовах кризи, і ненав'язливо запропонуйте свої послуги. Кожен з цих способів в кінцевому підсумку призводить до контакту з потенційним замовником.
5
Пасивний поіскХарактерізуется тим, що ви даєте рекламу, але подальший пошук потенційних замовників полягає у відповідях на дзвінки та участь в тендерах, які надсилають вам в компанію. Цей підхід може бути виправданий: за умови виняткової унікальності послуги, пропонованої вашою компанією; в ситуації, коли попит значно перевищує пропозицію; коли ви вже добре зарекомендували себе, і у вас немає відбою від клієнтів, що йдуть до вас за рекомендаціями. Давайте пряму і непряму рекламу, займайтеся просуванням сайту, працюйте з партнерами по системі обміну замовниками і пр.
Зверніть увагу
Ця інформація вже перевірена дзвінком в компанію, систематизована і може бути подана вам з контактними даними, оформленої як «Бази будівельних об'єктів». Тобто вся рутинна робота вже буде зроблена.
Корисна порада
Зверніться в маркетингову компанію, яка займається безперервним пошуком інформації про що ведеться будівництво, про плановане будівництво, а також про тендери в інтернеті, в пресі, на дошках оголошень, сайтах генпідрядників і девелоперів.