Як визначити мак адресу.

Іноді пересічному користувачеві персонального комп'ютера необхідно дізнатися деякі подробиці про встановлене апаратне забезпечення: марку, модель, а також такі дані, як ip- і mac-адресу, dns і т.д. Їх можна отримати кількома способами, для виконання яких не вимагається поглиблених знань справ системного адміністратора.
Вам знадобиться
  • системні засоби отримання інформації про параметри обладнання.
Інструкція
1
Один з найпростіших способів за визначенням mac-адреси будь-якого з встановлених мережевих пристроїв - це ознайомлення з інструкцією по експлуатації. На самому мережному пристрої або в його налаштуваннях, або в інструкції повинен вказуватися конкретний mac-адресу, але цих даних можна і не виявити.
2
У яких випадках можна зіткнутися з такою проблемою? При ручній зміні системним адміністратором і при використанні mac-адреси. В бездротових мережах часто використовується кодування сигналу за допомогою mac-адреси, дізнатися його практично неможливо звичайному користувачеві, тому цей спосіб часто використовується в останній час.
3
Наступний спосіб також відомий багатьом користувачам, які хоч раз намагалися дізнатися ip-адресу своєї машини - використання команди ipconfig. Натисніть меню «Пуск» і виберіть пункт «Виконати» або натисніть клавіші Win + R. У вікні, введіть команду cmd і натисніть клавішу Enter.
4
У вікні командного рядка введіть команду «ipconfig/all» (між виразами ipconfig та/all не забудьте поставити пробіл) без лапок і натисніть Enter. Серед великої кількості незнайомих до цього моменту значень знайдіть рядок «Фізична адреса», вона і є синонімом терміна «mac-адреса». Ваш «фізичну адресу» може прийняти вигляд довгого значення, наприклад, 00-1B-21-85-5E-A4.
5
Аналогічний результат можна отримати за допомогою тієї ж командного рядка. Запустіть її і введіть ping target. Якщо на екрані з'явиться повідомлення про неправильне введенні команди або помилку перевірки, отже, ви використовуєте кілька мережевих пристроїв. В цьому випадку вам допоможе введення команди «arp -a» без лапок.
6
Починаючи з операційної системи Windows XP, розробниками додається в дистрибутив програма GetMac.exe. Вона використовується для перевірки mac-адреси та інших даних. У командному рядку введіть getmac/s localhost і натисніть клавішу Enter. Потрібне значення перебуватиме перед виразом \ Device \ Tcpip _ {.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lYvhDyysznw
Визначення MAC-адреси мережевої карти являє собою стандартну операцію в ОС Windows. Тому й вирішується це завдання стандартними засобами самої системи, без залучення додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
Викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Панель управління». Розкрийте посилання «Мережеві підключення» і викличте контекстне меню використовуваного з'єднання кліком правої кнопки миші. Вкажіть пункт «Стан» і перейдіть на вкладку «Підтримка» діалогового вікна. Скористайтеся командою «Подробности» в розділі «Стан підключення» і знайдіть MAC-адресу мережевої карти в рядку «Фізична адреса» нового діалогового вікна. Натисніть кнопку «Закрити» для завершення перегляду.
2
Увійдіть в систему з обліковим записом локального адміністратора для використання альтернативного методу визначення MAC-адреси мережевої карти і знову викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск». Перейдіть в діалог «Виконати» і надрукуйте cmd в рядку «Відкрити». Підтвердіть запуск утиліти командного рядка, натиснувши кнопку OK, і надрукуйте ipconfig/all в тестовому поле інтерпретатора команд Windows. Підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши функціональну клавішу Enter, і знайдіть рядок «Опис» з ім'ям потрібної мережевої карти і рядок «Фізична адреса» з її MAC-адресою.
3
Mac-адресу маршрутизатора може бути визначений за допомогою команди ping target і команди arp -a в командному рядку. Виконання цих команд призведе до відображення таблиці, яка містить потрібну адресу в рядку з IP-адресою target.
4
Скористайтеся вбудованої утилітою GetMac.exe для визначення MAC-адреси комп'ютера, що працює під управлінням ОС WIndows версій 2003, ХР, Vista або 2008. Дана утиліта виконується в інтерпретаторі команд і має вигляд: drive: \ Documents and Settings \ user> getmac/s localhost.Прі наявності доступу, параметр localhost може бути замінений ім'ям будь-якого комп'ютера в мережі.
5
Ще одним методом визначення MAC-адреси комп'ютера може послужити використання сінтаксісаnbtstat [-a імя_удаленного_компьютера] або [-A IP-адрес_компьютера].