Як оформити портфоліо дизайнера.

Грамотно складене портфоліо - візитна картка будь-якого дизайнера. Багато в чому саме зразки робіт, а не документи про отримання освіти в престижному навчальному закладі або вражаючий послужний список визначають вибір клієнта при пошуку дизайнера для реалізації того чи іншого проекту. Для формування гарного портфоліо потрібно знати, які роботи в нього включати, де і в якому форматі його презентувати. Потрібно також чітко уявляти, на яку аудиторію вона розрахована, які завдання має вирішувати.
Інструкція
1
Визначте, кому ви збираєтеся презентувати своє портфоліо. Зазвичай показувати творчі розробки потрібно в середовищі потенційних клієнтів, тобто при рекламуванні ваших послуг. Також важливим фактором для дизайнера є визнання його таланту і творчих успіхів серед колег по «дизайнерському цеху» - для цього також необхідно заявляти про себе.
2
Якщо мова йде про потенційних замовників дизайнерських послуг, то портфоліо повинно містити саме ті роботи, які найкраще розкажуть про вас, як про виконавця. Включіть в нього проекти, які вже знайшли своє втілення в матеріалі або в інтернеті.
3
Покажіть процес створення кожного проекту поетапно. Опишіть цілі, які перед вами ставив клієнт. Потенційному замовнику буде цікаво бачити процес вашої роботи і відповідність кінцевого результату поставленої спочатку завданню. Вкажіть, які проекти були прийняті клієнтом, а які - ні (якщо ви включаєте їх в портфоліо), а також які були виконані для участі в тендері або конкурсі.
4
Відберіть тільки найкращі зразки. Нехай їх буде небагато (не більше десяти), але вони повинні бути різноплановими. Покажіть весь спектр ваших умінь - від малювання логотипів до дизайну сайтів.
5
При формуванні портфоліо найсильніші роботи розташовуйте на його початку і в кінці, адже людське сприйняття влаштовано таким чином, що найбільший відбиток у ньому залишають перше і останнє враження - використовуйте цей ефект.
6
Щоб справити враження на колег-дизайнерів, презентація ваших творінь повинна володіти трохи інший концепцією: тут ви можете дати простір для польоту сміливої дизайнерської думки. Зробіть своє портфоліо особливим, що виражає вашу індивідуальність.
7
Методи тут можуть бути найрізноманітніші - від графіки в авторській техніці, нестандартного формату або форми до використання несподіваних матеріалів і носіїв. Також в портфоліо чисто креативного характеру цілком органічно можуть виглядати ваші оригінальні вірші, проза чи цікаві афоризми. Все це творчість, облямоване вашими ж ілюстраціями або колажами, може вигідно виділити вас із загальної маси і принести заслужене визнання серед колег і поціновувачів.
8
При виборі формату презентації своїх робіт орієнтуйтеся на ваш профіль. Якщо ви працюєте з поліграфією, то «паперове» - друковане - портфоліо буде найбільш логічним вибором. Якщо ви веб-дизайнер, то ваші проекти найкраще представляти он-лайн. Для розсилки зразків робіт разом з резюме найкраще вибрати формат PDF або PowerPoint, а на особисту співбесіду візьміть друкований варіант.
9
У кожному разі, ваше портфоліо повинне володіти простою і зрозумілою структурою (за датою створення, по клієнтах, по категоріях). Нехай роботи говорять самі за себе - при їх розгляданні не повинно виникати додаткових питань.
Корисна порада
Розмістити портфоліо можна на спеціальних інтернет-платформах. Також з метою залучення уваги до вашої творчої діяльності ви можете створювати сторінки в соціальних мережах, або завести особистий блог, за яким можна відстежувати динаміку вашого творчого розвитку в режимі реального часу.
Існує поширена помилка, що дизайнери та інші представники творчих професій не повинні дотримуватися ніяких правил, у тому числі при складанні портфоліо . Чим більше неординарно воно оформлено, тим більшою мірою це свідчить про талант здобувача. Дане твердження не зовсім вірно - правильно складене портфоліо дизайнера передбачає наявність деяких обов'язкових елементів.
Інструкція
1
Підготуйте ретельно продумане резюме, що включає максимальну кількість інформації, яка характеризує ваш досвід роботи, перелік місць навчання, загальну інформацію. Не обходить увагою графи, в яких необхідно вказати рівень володіння мовою, а також не забудьте вказати всі додаткові навички, які ви отримували - корисним може стати навіть згадка про проходження курсів плетіння бісером або приготування суші.
2
Як можна більш повно опишіть сферу своїх захоплень та інтересів в резюме. Будьте уважні: роботодавці звертають увагу не тільки на зміст, а й на форму подання та оформлення. Вирішіть складну творчу задачу: не виходячи за рамки офіційного тексту, підготуйте дійсно креативний і цікавий матеріал про себе, здатний захопити і зацікавити.
3
Зберіть приклади своїх робіт, особливо акцентуючи увагу на реалізовані проекти. По можливості зберіть відгуки та рекомендації. Не соромтеся докладати зразки та ескізи. Гарним доповненням до портфоліо стане проект, що знаходить в розробці, який зможе відобразити особливості протікання вашого творчого процесу.
4
Не вмикайте в портфоліо занадто багато робіт: уникайте перенасиченості, яка змаже загальне враження. Це ще один виклик для вашого дизайнерського мислення: портфоліо повинне розповісти про вас максимально повно, при цьому не стомивши роботодавця і не викликавши перенапруги від великої кількості інформації. У більш неформальних випадках можлива підготовка відеопрезентації. Однак якщо ви користуєтеся цим способом, не відмовляйтеся від паперових дублікатів.
5
Враховуйте вимоги організації, в яку ви плануєте надати портфоліо. Складіть його базовий варіант і корегуйте під кожну окрему компанію. Цим ви покажете свою дійсну зацікавленість у співпраці з ними і небайдужість.