Як приготувати твердий сир. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Не підлягає сумніву той факт, що сир, будучи продуктом молочним, дуже корисний. При цьому сир, куплений в магазині явно програє за своїми корисними, а часто і смаковим якостям домашньому сиру. Приготувати твердий сир в домашніх умовах цілком реально.
Вам знадобиться
  • Прес або 2 ємності
  • добре що входять одна в іншу
  • 7-8 цеглин
  • термометр
  • друшляк
  • тканина
  • форма
  • дерев'яна ложка
  • ніж.
Інструкція
1
Твердий сир отримують з великих обсягів натурально цільного молока. Для отримання 0,5 кг сиру потрібно не менше 4 літрів молока.Заранее підготуйте закваску. В якості закваски можна використовувати скисле молоко (о, 5 літра на 10 літрів свіжого молока). Свіже молоко підігрійте до температури 32 градуси. Тепер додайте закваску і добре перемішайте. Накрийте кришкою і поставте в тепле місце на 8-10 годин. При цьому температура ємності і молоком кілька понизитися (до 25 градусів).
2
Додайте фермент. Це може бути натуральне сичуг або (найпростіший варіант) куплений в аптеці «ацедін-пепсин». 1 таблетка пепсину розлучається в 100 мл води. Перемішайте, накрийте і залиште на 30-40 хвилин.
3
Отриману масу розріжте на рівні шматочки (приблизно 3 на 3 см). Акуратно перемішайте дерев'яною ложкою.
4
Нагрейте сирну масу на водяній бані до 38 градусів. Нагрівати потрібно повільно, температура повинна підвищуватися поступово, на 2 градуси кожні 5 хвилин. Потім витримаєте її на водяній бані до отримання потрібної щільності сирних кубиків. Перемішуйте акуратно. Сирні кубики не повинні злипатися. До подальших дій можна переходити, якщо сирні кубики розламуються в руці і не злипаються.
5
Застелите друшляк тканиною. Викладіть масу в друшляк і дайте стекти сироватці. Перекладіть сирну масу в невисоку посуд. Спушите її, не допускайте освіти грудки. При цьому сироватка повинна відійти остаточно. Злийте сироватку. Не забувайте контролювати температуру. До наступного етапу переходите, коли температура отриманої маси опуститься до 32 градусів. Сирна маса при цьому стає резінообразной.
6
Посоліть отриману масу до смаку. Добре перемішайте. Температура сирної маси повинна знизитися до 30 градусів.
7
Наступний етап - віджимання. Якщо немає готового преса, візьміть дві ємності (наприклад, два відерця) різного діаметру. Менша ємність замінить поршень. В днище більшої ємності зробіть отвори для стікання рідини. Як вантаж можна використовувати цеглу (1 цегла - 5кг). Застелите велику ємність тканиною і викладіть сирну масу, накрийте вільним кінцем тканини. Вставте поршень. Навантажите його. Початковий вага 15 кг. Поступово збільшуйте вагу до 40 кг.
8
Коли сироватка перестане стікати, вийміть сир і добре його обітріть. Щільно укутайте сир сухою тканиною. Вимийте і протріть форму преса. Дотримуйтеся вимог сир під гнітом (40-50 кг) протягом доби
9
Вийміть сир, протріть сухою тканиною і покладіть в сухе темне місце для сушки на 4-5 днів. Щодня протирайте і перевертайте його до тих пір, поки не утвориться скоринка.
10
Розплавте на водяній бані парафін і опустіть в нього сир на кілька секунд. Вийміть сир і дайте парафину застигнути
11
Помістіть сир в прохолодне місце (температура не повинна перевищувати 15 градусів). Щодня перевертайте. Дотримуйтеся вимог його протягом 6 тижнів. Сир набуде більш гострий смак після 3-5 місяців витримки. При цьому температура зберігання повинна бути від 5 до 7 градусів.