Як заточити манікюрні ножиці.

Манікюрні ножиці незамінний предмет, що дозволяє самостійно підтримувати нігті в пристойній формі. Однак якою б не була якісною сталь, з часом ножиці тупляться. Їх просто необхідно точити мінімум раз на півроку.
Вам знадобиться
  • алмазний коло, серветка
Інструкція
1
Щоб визначити, чи не пора точити ножиці, зверніть увагу на вид ріжучої поверхні. У разі якщо манікюрні ножиці мають по всій довжині кромки полотна характерні плями більше 1 мм, інструмент необхідно точити. Пам'ятайте, що чим менше плями на ножицях, тим простіше і легше гострити інструмент - достатньо буде просто провести їм по верстата. Якщо ж плями більше 2 мм, то ножиці зносилися сильно, а значить і точити їх необхідно довше. У деяких випадках допомогти може напилення - зверніться до фахівця.
2
Перед заточкою манікюрних ножиць важливо знати, що даний косметичний інструмент заточується тільки на алмазі (верстат з алмазним кругом). Придбати алмазний коло можна в будь-якому будівельному магазині, так само як і наждак, на який насаджується даний коло. Крім того, слід знати, що даний інструмент дорогий, а отже, можна просто взяти його на прокат, адже ножиці точать не кожен день.
3
Візьміть ножиці. Визначте, чи є на них люфт. У разі якщо люфт є, слід усунути його. Для цього просто підкрутіть болтик, який скріплює дві частини ножиць, до тих пір, поки полотна не будуть щільно прилягати одне до одного або ж, навпаки, звільніть його.
4
Підігніть полотна ножиць таким чином, щоб на ділянці їх з'єднання утворився зазор. Не перестарайтеся - не сломайте їх. Якщо полотна тендітні, розберіть ножиці.
5
Увімкніть верстат на мінімальну швидкість і проведіть по черзі однією і другою кромкою полотнищ з алмазного кругу з однаковою силою по всій довжині.
6
Перевірте заточку ножиць і повторіть свої дії ще раз. Перевірити заточку можна на щільному або дуже тонкому папері або ж «на око» - по товщині плям по всій довжині кромки. Після заточки такі плями повинні бути не більше 0,2-0,3 мм.
7
Видаліть після заточки все задирки на кінцях крайок. Це можна зробити за допомогою простої серветки або спеціальної тканини без ворсу.
Корисна порада
Пам'ятайте - кінці манікюрних ножиць повинні бути тонкими і гострими. Ні в якому разі не можна їх вкорочувати, так як ними просто неможливо буде працювати.