Як грати на бубні.

Бубен - один з найдавніших інструментів. Він відомий у багатьох народів. Він являє собою широкий обід з прорізами, на який натягнута мембрана. У прорізи вставляються металеві тарілочки. По діаметру можуть бути натягнуті дроту з прикріпленими до них бубонцями. Обід найчастіше роблять дерев'яним або металевим. Іграшковий бубон, який теж іноді використовують в якості повноцінного музичного інструменту, може бути і пластмасовим.
Вам знадобиться
  • - бубон;
  • - плеєр;
  • - записи мелодій, які ви б хотіли виконати.
Інструкція
1
Навчіться правильно тримати бубон. У багатьох інструментів на бічному ободі є виїмка для великого пальця. Знаходиться вона із зовнішнього боку. Якщо такий виїмки немає, просто поставте подушечку великого пальця правої руки на зовнішню частину обода. Чотири інших пальця знаходяться всередині бубна.
2
Почніть з найпростішого ритму. У кожного музиканта своя техніка гри на бубні. При цьому виконавці нерідко виробляють з цим інструментом досить хитромудрі фокуси. Вони відбивають різний ритм, трясуть бубон, підкидають вгору. Але цьому ви навчитеся потім, коли освоїте базові прийоми. Спробуйте відбивати ритм якогось маршу. Прослухайте мелодію і спробуйте вловити сильні і слабкі частки. Візьміть бубон в праву руку так, щоб зовнішня частина мембрани була спрямована вліво. Ковзаючим рухом складених разом пальців лівої руки відбивайте сильні частки.
3
Після того як ви навчитеся потрапляти в такт, ускладніть завдання. Долонею лівої руки отстукивать сильні частки, а пальцями легенько ударяйте в мембрану на слабкі. Обидві руки повинні рухатися абсолютно вільно. При ударах напруженою рукою звук виходить різким і неприємним.
4
Підберіть запис вальсу. Вальс має тридольний розмір, причому перша частка його завжди сильна. Точно так само, як і при виконанні маршу, на першу долю ударяйте долонею в мембрану, а дві інші отстукивать пальцями. Коли це вийде, спробуйте першу і другу частку отстукивать так само, як і раніше, а на третьому легенько потрясти бубон лівою рукою.
5
Знайдіть мелодії, написані в інших тридольних розмірах. Це може бути, наприклад, мазурка. Спробуйте вловити її ритм. Вона будується на синкопах - тобто перенесення наголоси з сильною частки на слабку. Сильну частку отстукивать, як і раніше, а на слабку - струсіть бубон один раз або легенько його потрясіть. Руху правої руки повинні бути дуже дрібними і частими.
6
Пофантазуйте під музику. Постарайтеся передати характер, наприклад, повільної співучої мелодії. У цьому випадку більш доречні не удари, а довгі передзвони. Можна виконувати їх за допомогою дрібних частих рухів правою рукою. Доречно і поєднання такого «тремоло» з легкими постукуваннями пальцями по мембрані.
7
Потанцюйте з бубном. Послухайте музику і спробуйте відчути, де б вам хотілося вдарити в бубон, а де - легенько позвенеть. Зробіть так, як вам хочеться. Якщо мелодія швидка і запальна, можна спробувати в самому ефектному місці підкинути бубон, зловити його і грати далі так, як підказує мелодія.
Зверніть увагу
Освойте ще кілька прийомів. В бубон можна бити тильною стороною руки. Допустима і тонка паличка. Тримати його можна як у правій, так і в лівій руці.