Як зав'язувати попону кішкам.

Після стерилізації на кішку потрібно надягати попону, щоб вона не разлізала залишилися після операції шви. В попоні кішка ходить в середньому 1-2 тижні, при цьому господарям доводиться час від часу знімати попону, щоб обробити шви, а потім надягати знову. Проблема полягає в тому, що ветеринари далеко не завжди пояснюють, як потрібно правильно надягати такий одяг для кішки.
Інструкція
1
Одягаючи попону на кішку, будьте дуже обережні. Тварина після операції і так почуває себе не кращим чином, тому чим швидше і безболісніше ви надягнете попону, тим краще. Одягати кішку краще удвох. Спочатку розстеліть попону, розправте всі зав'язки. Визначте, яка сторона попони повинна зав'язуватися біля голови, а яка - біля хвоста. Зробити це неважко: передні зав'язки розташовані істотно далі один від одного, ніж задні.
2
Покладіть кішку на попону. Одна людина нехай тримає тварину, а другий зав'язує попону. Зверніть увагу на те, що тканина повинна охоплювати тулуб кішки знизу, а зав'язки - фіксуватися зверху. Спочатку зв'яжіть дві передні зав'язки над головою тварини, потім візьміть другу і третю за рахунком зав'язки з кожного боку (друга повинна розташовуватися перед передньою лапою, а третя - за нею) і зв'яжіть другу ліву з третьої правої і другу праву з третьої лівої. Попона повинна щільно облягати тулуб, але ні в якому разі не тиснути. Зверніть увагу на лапи кішки: вони повинні рухатися вільно, не плутаючись ні в зав'язках, ні в тканини попони.
3
Далі зв'яжіть між собою четверті і п'яті зав'язки з кожного боку (четверту з четвертої, п'яту з п'ятої). Так ви зафіксуєте попону на тулуб. В підсумку повинні залишитися останні чотири зав'язки - по дві з кожного боку. Шоста зав'язка повинна розташовуватися перед задньою лапою, а сьома - за нею. Обв'яжіть задні лапи так само, як обв'язували передні, тобто навхрест (ліва шоста з правого сьомий, права шоста з лівої сьомий). Хвіст при цьому повинен виявитися між останньою правою і останньою лівою зав'язкою. Перевірте, чи добре обв'язані задні лапи, що не плутаються вони в зав'язках або в тканини. Нарешті, відпустіть кішку і дозвольте їй трохи походити по квартирі. Спочатку кішці буде незручно рухатися, але з часом вона звикне до попоні.
Після деяких операцій або стерилізації необхідно надягати на кішок спеціальні післяопераційні попони, які захищають шви від зовнішніх впливів і головним чином від шорсткого котячого язика. Кішки часто починають вилизувати рани і гризти шви, які від цього розходяться. Післяопераційні попони продаються у ветеринарних магазинах і аптеках.
Інструкція
1
Існує класична модель післяопераційної попони для кішок на зав'язках, є також нові моделі на липучках. Попони на липучках дорожче, але дозволяють швидше і простіше надіти їх на кішку . попони надягають відразу після операції лікарі, але вдома вам доведеться обробляти шви, тому потрібно навчитися знімати і надягати попону . Зняти попону не складно - розв'яжіть всі вузли і розгорніть її. Але після обробки швів закріпити попону на кішці набагато складніше.
2
Класична попона являє собою шматочок тканини з вирізами для лапок і чотирнадцятьма зав'язками або тасьмами. Три пари тасьомок знаходяться посередині, дві - за вирізами для передніх лап, і дві - в ряд перпендикулярно середнім. Покладіть попону на живіт кішки таким чином, щоб вирізи для передніх лап знаходилися близько передніх лап кішки. Починайте послідовно зав'язувати тасьми по парам, починаючи від голови: перші дві тасьми навколо голови, наступні дві пари навхрест навколо передніх лап, дві середні пари паралельно на спині, і останні дві пари навколо задніх лап теж хрест-навхрест. Перевірте, що попона не закриває нижню частину живота, щоб кішка мала можливість сходити в туалет. Якщо попона закриває цю частину і заважає кішці, швидше за все, ви наділи її задом наперед. Якщо кішка активно чинить опір під час надягання попони, попросіть когось акуратно тримати її, щоб вона не могла вам перешкодити.
3
Попони на липучках надягати простіше і швидше. Такі попони мають длінноворсний липкі стрічки, які надійно кріпляться навіть в тому випадку, якщо в них потрапляє шерсть тварини. Липучки розташовані зручно і дозволяють регулювати розмір попони. В них також є еластична стрічка, яка не сковує рухи кішок. Форма попони така ж, як у класичній, але стрічки ширше і їх менше. Передні лапи просмикніть в спеціальні вирізи, на шиї закріпіть попону стрічкою. З'єднайте попону на спині, відрегулювати довжину. Протягніть в петлю хвіст, з'єднайте ще одну стрічку на спині.
4
Перший час кішці незручно в попоні, вона починає ходити боком або задом наперед. Якщо у вас є можливість, можете на п'ятнадцять хвилин в день знімати попону, але уважно стежте, щоб кішка не лизала шов і не гризла нитки.
Корисна порада
Чи не зав'язуйте попону туго, вона повинна лише захищати шов, але не утягивать кішку, інакше може порушитися кровообіг.