Як зробити пальчиковий театр. Як зробити на руку персонажів з казки.

Пальчиковий театр - відмінний засіб не тільки для розваги малюка, але і для розвитку його дрібної моторики, що безпосередньо стимулює мислення. Деякі педіатри навіть прописують дітям із затримкою розвитку таку веселу терапію.
Вам знадобиться
  • - дитячі трикотажні рукавички;
  • - невеликі шматочки різнокольорових матеріалів - драпу, фетру, флісу, бавовни і т.д.;
  • - матеріал для набивання;
  • - бісер;
  • - акрилові фарби;
  • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб зробити пальчиковий театр - використовувати рукавичку, на яку і будуть нашивали персонажі казки. Краще всього, якщо для кожної нової ляльки була своя рукавичка - так вона буде краще триматися на руці дитини. Однак найбільш поширений варіант, коли всі персонажі казки розташовуються на одній рукавичці по одному на кожному пальчику.
2
Зробіть своє перше уявлення на основі казки «Ріпка». На лівій руці на великому пальці буде мишка, на вказівному - ріпка. На правій - дід, баба, внучка, Жучка і кішка.
3
Репка. Використовуйте для її створення жовтий або помаранчевий і зелений фліс. Викроїте два помаранчевих гуртка, зшийте їх, залишивши внизу місце для набивання і для того, щоб пришити до пальця рукавички. Бадилля можна зробити, викроївши із зеленої тканини в деталі у формі хмари. Зшийте їх, виверніть, нещільно набийте і настьогайте, щоб надати потрібний рельєф. Пришийте зелене «хмарка» до ріпку.
4
Мишка. Для неї використовуйте сіру тканину. Виріжте 2 деталі у формі усіченого конуса з урахуванням діаметра пальця рукавички. Зшийте і набийте їх. Голову зробіть з двох кіл. Ніс також зробіть у формі конуса. Не забудьте зробити вуса, тільки пришивайте їх міцно, щоб дитина не могла висмикнути і проковтнути.
5
Дід, баба, внучка. Цих персонажів робіть по пояс. В основі тулуба - все той же усічений конус. Дідові зробіть картату сорочку, бабі - сукню в квіточку, а внучці - яскравий сарафан. Руки нашейте зверху все з тієї ж тканини. Голову зшийте з двох кіл. Дідові приробити великий ніс і бороду, надіньте капелюх. Бабі - теж великий ніс, окуляри, хустку. Внучці робіть косички з пряжі. Очі всім персонажам і роти намалюйте за допомогою акрилових фарб або вишийте намистинами.
6
Жучка і кішка. Тулуб і голову робіть аналогічно попереднім персонажам. Жучці пришити великі вуха і ніс, хвіст гачком. Кішці - намалюйте мордочку, пришийте трикутні вушка і вуса, не забудьте про великий хвіст.
Корисна порада
Вибирайте для створення пальчикового театру яскраві матеріали з різною фактурою. Різні тактильні і візуальні відчуття, що виникають в процесі гри, будуть відмінним стимулятором розвитку мовного центру малюка.