Як відкрити японський ресторан.

Японські ресторани відкриваються не так часто, як недорогі кав'ярні або пивні бари. Однак вони зберігають популярність і досить прибуткові за умови, що все організовано правильно. З чого почати тим, хто вирішив влитися в ряди власників японських ресторанів?
Інструкція
1
Продумайте формат майбутнього закладу. Якщо більшість японських ресторанів у вашому місті сконцентровані в одному сегменті, можливо, вам варто придумати щось нове. Наприклад, відкрити японський фаст-фуд. Або ресторан з теппаном, який може стати міською визначною пам'яткою. Або поєднати концепції, відкривши, наприклад, російсько-японський ресторан, поєднавши два колоритних меню в одному закладі. Обрана концепція визначає все інше - вибір місця, інтер'єр, меню, персонал, цінову політику.
2
Підберіть місце для свого ресторану. Можливо, приміщення внесе деякі корективи в концепцію вашого закладу. Наприклад, ресторан з чеком вище середнього не варто відкривати в бізнес-центрі. Зате формат кафе або іншого недорогого закладу буде цілком доречний. В підвалі логічніше відкривати підкреслено сучасний ресторан з інтер'єром у стилі хай-тек, а традиційне заклад, оформлене в класичному стилі, вимагає розміщення на першому поверсі.
3
Оцініть свої фінансові можливості. Не виключено, що вам знадобиться партнер. Можна подумати і про придбання франшизи, тоді потенційний франчайзер візьме на себе питання інтер'єру і меню, звільнивши вас від зайвих турбот. На ринку діє декілька франшиз японських закладів різних форматів, можливо, один з варіантів вам підійде.
4
Якщо ви вирішили діяти самостійно, зверніться в агентство, де вам допоможуть придумати назву, логотип, слоган. З приводу оформлення приміщення варто звернутися до дизайнера. Необов'язково шукати найкращого дизайнера міста. Ціна на його послуги буде високою, крім того, у кожного майстра свій власний почерк, а іноді й улюблені матеріали. Ви не хочете бачити у своєму закладі ті ж світильники і оббивку, що в сусідніх кафе? Спробуйте звернутися до початківців. Їх координати можна знайти на галузевих виставках. Новачки, що потребують портфоліо, оцінюють свої послуги нижче, а талантів серед них немало. Хто знає, може, саме ваш ресторан стане першим проектом майбутнього кращого дизайнера міста?
5
Головний пункт - підбір персоналу. Подумайте, хто буде ставити вашу кухню. Можливо, знадобитися запрошений шеф-кухар, який сформує меню і буде навчати ваших кухарів протягом декількох місяців.
6
Укладіть договори з постачальниками. У кожному регіоні працюють компанії, здатні запропонувати весь необхідний асортимент для виготовлення страв японської кухні. Ідеальний варіант - співпраця з двома-трьома компаніями. Продумайте, чим може відрізнятися ваше меню або винна карта, вивчіть прайс-листи постачальників. Можливо, у вашому ресторані буде представлена колекція саке? Або ви будете подавати цілий асортимент страв з охолодженого тунця? Правильно підібрані продукти допоможуть вам вигідно відбудуватися від конкурентів.
7
Продумайте просування майбутнього ресторану. Крім класичних флаєрів, рекламних статей і телероликів можливі й нестандартні шляхи. Наприклад, пошукайте в інтернеті блоги місцевих любителів ресторанів. Співпраця з блогерами - це швидкий і оригінальний спосіб донести інформацію до аудиторії.
Корисна порада
Самий швидко окупається варіант японських закладів - служба доставки суші. Якщо ви хочете зайнятися саме японською кухнею, а достатньої кількості коштів на відкриття стаціонарного закладу не маєте, обміркуйте цей варіант. Він не вимагає великих вкладень і витрат на персонал, немає необхідності в отриманні алкогольної ліцензії та оренди великих площ.