Як продати машину.

Рано чи пізно настає час, коли доводиться розлучатися зі своїм залізним конем. Його вік, ваші змінилися уподобання - причин може бути багато. Будь-який автовласник прагне змінити машину з найменшими втратами і, якщо це можливо, з більшою вигодою.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили продати автомобіль в межах свого міста, скористайтеся місцевими ЗМІ, в яких подайте оголошення, намагаючись якомога більше зацікавити потенційного покупця. Найчастіше оголошення ці платні, але їх вартість абсолютно символічна. Врахуйте періодичність ЗМІ і не забувайте оновлювати оголошення раз чи два на тиждень.
2
Скористайтеся послугами авторинку. У кожному місті є подібні місця, в'їзд на які платний. Роздрукуйте лист форматом А4 з усіма характеристиками автомобіля, віком і пробігом. Не забудьте напередодні відвезти свого залізного друга в автомийку, він повинен бути чистий і привабливий як зовні, так і зсередини. На автомобільних ринках важливо помічати в очах цікавляться автомобілем людей, чи дійсно вони хочуть придбати його або просто здійснюють недільну прогулянку всією родиною. Повірте, варто економити свій запал для реальних покупців. На п'ятий-шостий раз повторення інформації про автомобіль ваш ентузіазм почне повільно, але вірно, прагнути до нуля.
3
Зверніться до інтернету. Сьогодні існують десятки порталів з продажу та купівлі підтриманих автомобілів. Плюси в тому, що грошей за розміщення оголошення вони не беруть. Обов'язково додайте кілька фотографій з різних ракурсів, так ви підвищите свої шанси. Розміщуючи оголошення в інтернеті, ви розширюєте коло потенційних покупців. Вся країна, а також ближнє зарубіжжя стає можливим ареалом. Приклади сайтів для продажу автомобіля: avto.ru, bibika.ru, avito.ru, sell-a-car-in-moscow.ru та інші.
4
Удайтеся до послуг автосалонів. Сьогодні практично кожен автомобільний салон займається продажем підтриманих машин. Так, за ці послуги вам доведеться заплатити, але і вигоди тут чимало. Ваш телефон не атакують покупці, не вам доводиться по кілька разів на годину розповідати про свій автомобіль. Працівники сервісів з продажу авто зроблять це професійно, їм не набридне складати прекрасні мови про вашому автомобілі, адже вони отримають за це відсотки. У підсумку ваш автомобіль продається сам, не завдаючи головний біль.
5
Визначте вартість автомобіля. Це важливий момент, який іноді змушує міцно задуматися продавця. Скористайтеся все тим же інтернетом, на сайтах продажу авто відшукайте ту ж марку і рік випуску, і дивіться ціни. Так ви дізнаєтеся приблизну суму, яку можете отримати. Пам'ятайте, що кожен рік автомобіль втрачає близько 10% своєї початкової вартості.
6
Час продажу автомобіля теж часто вводить в ступор власників. Прийнято вважати, що найкращий час для продажу - весна. Але врахуйте, що навесні ваша машина стане ще на рік старше, а це означає, на 10% дешевше. Пам'ятайте, що позбуватися від авто треба ще до того, як він починає ламатися і розсипатися. На 70-80 тисячах кілометрів пробігу вже варто замислюватися про його зміну.
7
Остання порада: не зв'язуйтеся з родичами і друзями. Адже найчастіше автомобіль продають далеко не в кращому стані. А в цьому випадку претензії будуть сипатися на вас із завидною регулярністю. Плюс до всього, своїм доводиться продавати дешевше. Так що сто разів подумайте, перш ніж вплутатися в такі непрості стосунки з близькими людьмі.Не продавайте машину по генеральній довіреності. Це завжди ризик. Навіть через 5-6, та й 10 років вам можуть зателефонувати і повідомити про те, що автомобіль зник з місця злочину. Навряд чи вам цікава життя незнайомих людей, що купили вашу машину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N7HED9DD6oo
Продаж автомобіля за генеральною довіреності тягне безліч негативних наслідків як для продавця, так і для покупця. Щоб уникнути різних юридичних казусів, оформіть угоду купівлі-продажу належним чином: складіть договір купівлі-продажу транспортного засобу.
Інструкція
1
Які ж незручності виникають при видачі продавцем генеральної довіреності ? По-перше, тягар оплати транспортного податку і раніше покладається на власника авто, а не нового власника, що діє за довіреності . По-друге, відповідальність за заподіяння шкоди джерелом підвищеної небезпеки (у разі ДТП) несе все той же власник. По-третє, у разі смерті продавця довіреність втрачає силу, і «генеральний» власник може залишитися без автомобіля. З іншого боку, у разі смерті довіреної особи, спадкоємці власника не зможуть претендувати на право володіння транспортним засобом з тієї ж причини - термін дії довіреності припиняється.
2
Договір купівлі-продажу транспортного засобу можна за невелику плату укласти в організації, що надає посередницькі послуги населенню. Такі фірми зазвичай розташовуються поблизу реєстраційних пунктів ГИБДД. А можна скласти договір самому.
3
У договорі вкажіть дату і місце його укладення (мається на увазі населений пункт, а не конкретне місце вашого знаходження - «у третьому вікна залу реєстрації ГИБДД» та ін.) У преамбулі договору вкажіть ПІБ продавця та покупця, дату народження, паспортні дані та адреси реєстрації.
4
Внесіть в договір дані про предмет купівлі-продажу: марці і моделі автомобіля, тип транспортного засобу, ідентифікаційний номер, моделі і номері двигуна, рік випуску і кольорі. Вкажіть дані паспорта транспортного засобу - серію і номер ПТС, ким і коли був виданий.
5
Визначте вартість транспортного засобу, порядок оплати та строки передачі транспортного засобу. Позначте момент переходу ризиків і права власності на автомобіль від продавця до покупця. У заключні положення внесіть пункт про те, що покупець ознайомлений з технічним станом продаваного автомобіля. Вкажіть кількість складених примірників договору, вставте реквізити продавця і покупця.
6
Складіть акт прийому-передачі транспортного засобу до договору. Преамбула акту та ж сама, що і в договорі. У вигляді таблички вкажіть технічні характеристики автомобіля згідно з пп. 1-9 ПТС. Вкажіть, що покупцеві передані всі необхідні документи та приладдя, що відносяться до автомобіля. Розписку в отриманні грошових коштів можна не складати, якщо написати про це в акті.
Зверніть увагу
У разі самостійного складання договору купівлі-продажу транспортного засобу без залучення агента (фірми-посередника), обопільне присутність продавця і покупця при вчиненні реєстраційних дій обов'язково.