Як поліпшити запам'ятовування.

З віком пам'ять може погіршуватися, людина починає забувати прізвища знайомих, номери телефонів, важливі дати і навіть більш значні речі. Якщо ви стали помічати, що ваша пам'ять вас підводить, прийміть заходи щодо її поліпшення.
Інструкція
1
Пам'ять погіршується через те, що мозок перевантажується інформацією і йому доводиться напружено працювати. Полегшите йому життя, розвантажите від зайвих завдань. Записуйте всі свої справи в щоденник, робіть позначки про майбутні зустрічі, покупках, візитах. Розвішуйте стікери з нагадуваннями і завданнями на видних місцях. Давайте мозку трохи відпочинку протягом дня: розслабтеся, закрийте очі і нічого не робіть. Можна спробувати легкий масаж чола кінчиками пальців. Візьміть бадьорить ефірне масло, змастіть їм вату і помасажуйте скроні і мочки вух.
2
Пам'ять тісно пов'язана з увагою, яку теж потрібно тренувати. Будьте зосереджені, якщо потрібно запам'ятати щось важливе. Намагайтеся завжди включати уважність, наприклад, коли йдете в магазин, вдивляйтесь в обличчя людей, помічайте події. Через кілька годин спробуйте пригадати найдрібніші деталі - одяг, зачіску, статура людей. Запам'ятовуйте номери проїжджаючих машин, їх марки і колір і потім викликайте їх у своїй уяві. Постійне повторення - запорука гарного спогади.
3
Використовуйте асоціації, таке запам'ятовування - найефективніший. Якщо ви часто забуваєте вимкнути праску, «зв'яжіть» його, наприклад, із вхідними дверима. Можна навіть наочно уявити їх, викликавши в уяві картину двері поруч з праскою. Коли ви будете виходити, відразу згадаєте про нього. Якщо потрібно запам'ятати числа (номер телефону, квартири і так далі), уявляйте, як набираєте його на клавіатурі вашого мобільного.
4
Кращий метод боротьби з забудькуватістю - планування і порядок. Заздалегідь складайте плани в дорогу, списки для походів в магазин. Вдома і на роботі тримайте всі речі на своєму певному місці.
5
Більше читайте, грайте в шахи, розгадувати кросворди. Ігри добре розвивають увагу і покращують запам'ятовування. Якщо у вас є діти, допомагайте їм з уроками. На думку вчених, регулярні інтелектуальні навантаження зберігають ясність розуму і хорошу пам'ять до старості. Користуйтеся кількома способами запам'ятовування, навіть якщо у вас розвинений лише один. Наприклад, вивчаючи який-небудь матеріал, запам'ятовуйте його не тільки візуально, але і на слух - проговорюйте його.
6
Необхідно регулярно займатися фізичними вправами і спортом. Один з найбільш зручних і ефективних способів зберегти здоров'я як тіла, так і мозку - це біг, стимулюючий кровообіг і поліпшує роботу серця. Багато вчених користуються цим методом, щоб розвантажити мозок і змусити його працювати краще. Бігайте три рази на тиждень по півгодини, стежачи за пульсом - він не повинен перевищувати 140 ударів на хвилину.
7
Доповніть свій раціон харчування продуктами, що поліпшують пам'ять: печінкою, молоком, яблуками, гречкою, рибою, волоськими горіхами. Необхідно включати в меню їжу з вмістом ненасичених жирних кислот (з яких складається третину мозку). При їх нестачі нейрони погано працюють, викликаючи погіршення пам'яті. Їжте риб'ячий жир, рослинні масла, морську рибу і морепродукти. Не забувайте про вуглеводи і глюкози, одержуваної з овочів і круп, про білки, що містять важливі для мозку амінокислоти. Купуйте біодобавки для пам'яті, вони добре покращують кровопостачання мозку і стимулюють інтелектуальну діяльність.