Як настелити ковролін.

Ковролін - це відмінне покриття для підлоги, дуже схоже за своїми властивостями на килим. Відрізняється тим, що його краю кріпляться рівно по периметру кімнати. Він володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, досить непоганий шумоізоляцією, високою зносостійкістю, антистатичністю, а також може зберігати температуру в приміщенні завдяки удерживанию тепла. Тому настилати ковролін можна як у кімнатах житлових будинків, наприклад, дитячої, так і в більш великих приміщеннях, таких, як офіс. Ще одним безсумнівним достоїнством є те, що сучасні килимові покриття виробляються в досить широкій колірній гамі, що дає можливість підібрати варіант під дизайн практично будь-якого приміщення.
Вам знадобиться
  • - ножиці великі;
  • - маркер;
  • - спеціальні притискні плінтуси;
  • - саморізи;
  • - шуруповерт;
  • - ножівка по металу.
Інструкція
1
Перед покупкою ковроліну ретельно виміряйте кімнату, в якій ви буде його стелити, з точністю до полусантіметра. Виберіть в магазині покриття такої ширини, щоб воно якраз перекривало вашу кімнату. Краще всього якщо вам прямо там наріжуть ковролін по ваших розмірах з урахуванням того, що від стін потрібно відступити 0,5 см. Поверніть куплену вами заготовку в рулон і везіть додому. Крім самого килимового покриття купите притискні плінтуси, які саморізами кріпляться до стіни. Дуже зручні плінтуси, що мають всередині себе кабель-канали, в які можна заховати телевізійні, телефонні та інші дроти. Планується виберіть з відстібається центральною частиною, куди ховаються головки саморізів.
2
Тепер в кімнаті, по можливості, вирівняйте підлогу, якщо у вас підлоги криві, з ледь помітним нахилом, тоді вибирайте ковролін з великим ворсом, він сховає ці огріхи під собою. Приберіть всі меблі, підметіть і промийте підлоги, використовуйте при цьому миючі засоби, а також можна застосовувати відбілювач, що містить хлор. З його допомогою ви знищите все бактерії, земляних бліх, а також килимових кліщів. Просушіть підлогу, пропилесосьте.
3
Розстелите ковролін по підлозі кімнати, вирівняйте. Почніть його закріплювати з вузької частини кімнати. Відміряйте необхідну довжину плінтуса, відпиляйте його ножівкою по металу, так як вона дає рівний спіл. Прикладіть плінтус до стіни і ковроліну, просвердлите отвори для пластикових дюбелів, вставте їх і закрутіть саморізи. Якщо стіни дерев'яні, то дюбелі вам не будуть потрібні. Саморізи потрібно ставити через кожні півметра. Тепер, натягнувши ковролін, закріпіть плінтус з протилежного боку. Потім вже у бічних стін. Ваше килимове покриття повинне міцно триматися на підлозі, абсолютно не рухаючись. Раз в рік можна зняти ковролін, обробивши підлоги від шкідників.
Зверніть увагу
Якщо ковролін не фіксується міцно плінтусами, то прибийте його гвоздиками по кутах до підлоги.
Корисна порада
В місцях постійно сидіння, постановки ніг, покладіть на ваш ковролін невеликі декоративні шматочки ковроліну іншого кольору - це вбереже основне покриття від швидкого забруднення.