Як обжати патч.

Найпоширенішим способом зв'язку комп'ютерів між собою залишається патч-корд. Що б не говорили про бездротові мережі Wi-fi, нічого простіше, ніж кабельне з'єднання, для комп'ютерної техніки не придумано. Є два різновиди укладки жив мережевого кабелю в коннекторе: патч-корд і крос-корд. Для зв'язку комп'ютер - світч, ADSL-модем, мережевий зовнішній диск, використовується патч-кабель. Для з'єднання комп'ютерів безпосередньо використовують крос-кабель.
Вам знадобиться
  • - спеціальний обтискний інструмент з пристроєм для зачистки кінців кабелю;
  • - 2 коннектора;
  • - мережевий кабель.
Інструкція
1
Візьміть два коннектора для мережевого кабелю, вони називаються RJ-45 або 8P8С. Купити ці конектори можна в будь-якому магазині комп'ютерної техніки, коштують вони недорого.
2
Замірте потрібну відстань і видаліть кабель восьмижильний кабель необхідної довжини. Зверніть увагу на те, що кабель буває різних типів. Найпростіше орієнтуватися на застосування: зовнішнє або всередині приміщення. Для кімнат і під'їздів підійде будь-який варіант. Для прокладки на вулиці, наприклад, по стіні будівлі, краще взяти більш дорогий екранований кабель.
3
Звільніть від зовнішньої ізоляції і екрануючого шару приблизно по 3 сантиметри на кожному з кінців кабелю. Використовуйте для цього спеціальні обтискні кліщі з пристроєм для зачистки кінців. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити ізоляцію самих проводів-жил.
4
Розплутайте скорочення проводки так, щоб їх можна було розкласти в одну лінію і подровняйте довжину всіх жил ножицями, кусачками, або кліщами для обтискача. Повторіть ці дії з другим кінцем мережевого кабелю.
5
Для обтискача кабелю по схемі «патч-корд» для з'єднання комп'ютера з мережевим обладнанням, застосовується наступне розташування проводів: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений-синій, біло-синій-зелений, біло-коричневий-коричневий . Візьміться за викладені в ряд проводки пальцями і мережною в канавки коннектора до упору. Перевірте, чи добре увійшли в канали все жили кабелю, акуратно вставте в обтискні кліщі коннектор з проводами і сильно затисніть ручки інструменту. Якщо ви вперше робите цю процедуру, спочатку потренуйтеся - вставити ковпачок коннектора в кліщі можна лише в одному положенні.
6
Проведіть з другим кінцем кабелю аналогічні дії, тобто порядок жив залишається таким же. Перед обжимкой порівняйте розташування кольорів в канавках. Зверніть увагу: якщо подивитися на конектор з вставленими проводками, їх порядок повинен бути однаковим з одного боку. Тобто порівнювати потрібно або з плоских сторін, або з тих, де фіксаційний виступ. Інакше ви отримаєте неробочий кабель.