Як визначити колір пікселя.

Під час створення нових версій шаблонів для сайтів верстальщику потрібно постійно шукати відтінки, які він не використав раніше. Найчастіше нові кольори він підглядає у своїх конкурентів. На допомогу таким людям були створені спеціальні програми, щоб не витрачати багато часу на підбір аналогічного кольору.
Вам знадобиться
  • Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Напевно з програмою Photoshop стикалися багато і знають, що дизайнерові або верстальщику дана утиліта не дає суворих меж у творчості. Ось і зараз вона допоможе у вирішенні ситуації завдання. Після установки її необхідно запустити і згорнути, тому спочатку вам необхідно отримати знімок сайту або картинки, назви кольори якого ви хочете дізнатися.
2
Відкрийте піддослідний об'єкт, наприклад, в браузері. Знайдіть на клавіатурі кнопку Print Screen (PrtSc) і натисніть її. Під час цього система робить знімок і зберігає його в буфері обміну. Тепер вам потрібно тільки вставити з нього зображення.
3
Для вставки картинки відновите вікно утиліти Photoshop. Натисніть верхнє меню File (Файл) і виберіть пункт New (Новий файл) або натисніть клавіші Ctrl + N. У вікні, виберіть із списку пункт Clipboard (Буфер обміну) і натисніть кнопку «ОК».
4
Перед вами з'явиться чистий аркуш нового зображення. Натисніть верхнє меню Edit (Редагування) і виберіть пункт Paste (Вставити). Порожній файл заповнить зображення вашого робочого столу (знімок з екрану). Для виділення потрібного кольору наблизьте зображення, масштабуючи його, використовуйте клавіші «+» (збільшення) і «-» (зменшення). Також масштабування можна здійснити за допомогою переміщення повзунка на панелі навігації (у правому верхньому куті вікна програми).
5
Тепер скористайтеся «піпеткою» з панелі інструментів, направте її на потрібний колір і натисніть лівою кнопкою миші. Для точного визначення кольору, який ви взяли з проби, натисніть на отриманий колір, що відображається на панелі інструментів. У вікні можна не тільки дізнатися назву кольору, але і скопіювати його код, який єдиний для всіх графічних редакторів.
6
Варто відзначити, що зовсім необов'язково запам'ятовувати або копіювати значення за шкалою RGB або CMYK - достатньо скопіювати значення, що йде після знаку #, наприклад, #cccccc (чорний колір).