Як намалювати вазу.

Як часто ми користуємося повсякденними речами, не замислюючись ні про їх формою, ні про колір, ні про вигинах і опуклостях. Книги, посуд, фрукти, їжа, різні баночки оточують нас усюди. В образотворчому мистецтві постановка з таких предметів неживої природи називається натюрморт. Лише художники дивляться на них ні як на речі, а як на предмети натхнення.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу формату А4
  • - олівець, бажано м'який (2В)
  • - ластик
  • - ваза
Інструкція
1
Прокреслите на аркуші паперу горизонтальну лінію - це буде стіл, на який ми поставимо вазу. Лінія повинна проходити приблизно в 8 - 10 см. Від нижнього краю аркуша.
2
Проведіть вертикальну лінію, це буде вісь глечика. Від неї ми і будемо малювати дві симетричні половинки глечика. Не натискайте сильно на олівець.
3
Виведіть, злегка натискаючи на олівець, приблизний контур одного боку глечика. Щоб визначити пропорції глечика, є один нехитрий фокус. Для цього вам потрібно витягнути вперед руку з олівцем і примружити одне око. Тепер спробуйте заміряти, скільки разів найширше місце глечика поміщається в його висоті. Щоб це зробити, поверніть олівець горизонтально і наведіть його на найширше місце глечика, зафіксувавши отримане відстань пальцем на олівці. Потім поверніть олівець горизонтально і порахуйте, скільки разів отмеренное вами відстань уміщається в висоті глечика. Таким чином, художники вимірюють всі пропорції мальованої об'єкта.
4
Починайте промальовувати цю половинку чітко, уважно дивіться на свою «натурницю». Чітко прорисуйте всі вигини і угнутості глечика. Коли одна сторона глечика буде повністю намальована, приступайте до наступного кроку.
5
Проводите прямі горизонтальні лінії від вигинів намальованою частини глечика, на іншу його частину, таким чином, проектуючи майбутній контур другої сторони. Це потрібно, щоб ваша ваза вийшла симетричною. Станьте на пару хвилин креслярем.
6
Прорисуйте другу сторону глечика на око, а потім звірте обидві деталі. Прикладіть олівець від осі до краю глечика біля його горлечка, заміряйте таку ж відстань в іншу сторону від осі. Звірте, таким чином, всі вигини глечика обох сторін від осі.
7
Проведіть контур другий деталі, подправьте недоліки.
8
Обведіть весь контур глечика олівцем. Постарайтеся, щоб лінія обведення була шириною близько 3 мм. Глечик готовий! Подібні уроки малювання допоможуть вам навчитися дивитися на звичайні речі очима художника.
Зверніть увагу
Урок, як намалювати вазу з квітами олівцем проходять всі учні художньої школи. Картинки вази є хорошим навчальним матеріалом для внесення в малюнок обсягу предметів. Давайте той же спробуємо поетапно намалювати вазу. І щоб малювати було цікавіше "помістимо" у вазі квітка троянди.
Корисна порада
Зараз ви дізнаєтеся, як намалювати вазу з квітами. Крок 1. Почнемо з основних форм, намалюйте прямокутник в центрі листа, намітьте коло у дна вази і сплюснутий овал у вершини. Намалюйте також три вигнутих лінії, це будуть стебла. І нагорі три кола для майбутніх квітів. Крок 2. Розділіть кожну квітку на 6 частин з колом посередині, додайте листя.
Для того щоб навчитися малювати вазу, необхідно володіти навичками побудови перпендикулярних ліній і хорошим окоміром. Знаючи загальні правила, можна зобразити посудину будь-якої форми і пропорцій.
Інструкція
1
Побудуйте вертикальну лінію, що символізує вісь симетрії вази, яку ви малюєте. Двома перпендикулярними лініями відокремте кордону дна і горлечка судини. Не натискайте на олівець, допоміжні лінії необхідно буде видалити гумкою.
2
пріщурьте одне око, витягніть руку із затиснутим в ній олівцем. Розташуйте його горизонтально, на рівні дна вази, щоб кінчик відповідав лівої кордоні. Притуляти олівець до об'єкта зображення не потрібно. Поставте ніготь там, де знаходиться права межа дна. Не забираючи нігтя з умовною точки на олівці, перемістіть його у вертикальне положення, і порахуйте, яку кількість разів відміряний ділянка входить в висоту вази. Якщо пропорції судини такі, що його висота в три рази більше ширини дна, відзначте на нижній горизонтальній лінії дві точки, рівновіддалені від вертикалі, відстань між якими дорівнює третині висоти. Перевірте себе за допомогою олівця, відмірявши на аркуші всі пропорції.
3
За допомогою олівця, що знаходиться у витягнутій руці, порівняйте ширину дна і горлечка. Відобразіть в малюнку співвідношення цих розмірів. Виділіть всі вигини вази, побудуйте допоміжні горизонтальні лінії. Для вибору точки на вертикальній осі використовуйте олівець, витягніть його, зафіксуйте ширину дна нігтем, і, повернувши його по вертикалі, порахуйте на якій висоті, вираженою в розмірі дна, розташовується вигин. Так ви зможете дотримати пропорції вази.
4
Проведіть овали, що проходять через точки, відмічені на горизонтальних лініях. Пам'ятайте, що овали, що лежать в нижніх частинах вази, ширші, ніж ті, що малюються на верхніх горизонтальних лініях. Плавними лініями з'єднайте всі крапки між собою. Дотримуйтесь області угнутості і опуклості. Зітріть зайві допоміжні лінії. На малюнку повинні залишитися бічні контури вази, овал горлечка і дно. Розфарбуйте малюнок.