Як малювати воду.

В малюванні найбільше цінується вміння художника реалістично відобразити будь-яку річ, яку він бачить біля себе. Велику складність для початківців художників представляє малювання поверхні води, так, щоб вода виглядала достовірно. Найкращим способом створити на папері ілюзію водної поверхні є малювання аквареллю - легкої прозорої фарбою на водяній основі.
Інструкція
1
Зволожите папір за допомогою широкої мокрою кисті, змоченою в простій воді.
2
Візьміть кисть тонший, виберіть відповідний для води колір фарби і починайте наносити тонкі горизонтальні мазки по мокрому папері.
3
Визначте, де на вашому малюнку буде лінія горизонту. Ближче до лінії горизонту лінії підходять один до одного ближче, чим далі вони від лінії горизонту і ближче до нижнього краю аркуша - тим більше відстань між лініями. Така розбіжність у відстанях дозволить вам добитися ефекту перспективи.
4
Завжди беріть пензлем невелику кількість фарби. Якщо взяти занадто багато фарби, малюнок вийде занадто «густим», і ви ризикуєте зіпсувати його занадто яскравими плямами.
5
Щоб зробити насиченішим передній план малюнка, там, де вода підходить до нижнього краю аркуша паперу, покрийте папір легким синюватим кольором, розвівши невелика кількість синьої фарби у воді.
6
Поверх колера робіть мазки пензлем. Щоб не пропадав ефект прозорості і об'єму води, робіть мазки частими - це імітує хвилі і брижі, а також не покривайте колером всю поверхню паперу. Лінію води, близьку до горизонту, можна залишити на тлі білого аркуша.
7
Не забудьте по зволоженому листу домалювати небо, без якого вода не буде виглядати реалістично. Поєднуйте блакитні, жовті, синюваті і біло-сірі відтінки для того, щоб зімітувати хмарну або сонячну погоду.
8
На передньому плані при бажанні ви можете намалювати дерево або квітку, що зробить ваш малюнок цікавіше.