Як підвищити частоту монітора.

Для якісного відтворення зображення монітор повинен працювати з певною частотою. У тому випадку, якщо частота відрізняється від допустимої - наприклад, занадто низька, око помічає мерехтіння екрану. Робота за таким монітором негативно позначається на зорі, тому він потребує налаштування.
Інструкція
1
У більшості випадків частота монітора за замовчуванням встановлюється операційною системою і не потребує корекції. Але іноді - наприклад, після ремонту монітора, стає помітно мерехтіння екрану. В цьому випадку частоту монітора треба змінити. Пам'ятайте, що мерехтіння можливо тільки для ЕПТ-моніторів. РК-монітори не мерехтять і не потребують високої частоті оновлення.
2
Щоб змінити частоту оновлення екрану в операційній системі Windows XP, відкрийте: Пуск - Панель управління - Екран. У вікні, виберіть «Параметри», потім натисніть кнопку «Додатково» і виберіть вкладку «Монітор».
3
Перед вами з'явиться вікно, в якому буде присутній розділ «Параметри монітора». Виберіть необхідну частоту оновлення екрану з тих варіантів, що знаходяться в списку. Це ті частоти, які підтримуються даними монітором. Вибравши частоту, натисніть «ОК». Якщо параметри зображення не будуть вас задовольняти, спробуйте нову частоту або поверніться до початкової.
4
Чи не знімайте прапорець з опції «Приховати режими, які монітор не може використовувати». Спроба зняти прапорець і використовувати непідтримувані режими може привести до псування монітора або появі нестабільного зображення. При роботі монітора не повинно виникати сторонніх звуків - зокрема, писку з модуля рядкової розгортки (у разі використання монітора з електронно-променевою трубкою).
5
В операційній системі Windows 7 настройка частоти монітора виробляється схожим чином. Відкрийте: Пуск - Панель управління - Оформлення та персоналізація. Виберіть пункт «Налаштування дозволу екрану», потім «Додаткові параметри». Відкрийте вкладку «Монітор» і виберіть необхідну частоту оновлення екрану.
6
Змінити частоту оновлення екрану в операційній системі Linux складніше. Якщо ви працюєте в KDE, використовуйте програму kxconfig, вона дозволяє виставляти потрібні значення частоти оновлення.
7
Якщо зазначеної вище програми ви не знайшли або працюєте в Gnome, необхідно редагувати файл/etc/X11/xorg.conf. Відкрийте його, знайдіть секцію «Монітор». У ній мають бути присутні рядки: HorizSync hmin-hmax і VertRefresh vmin-vmax. Конкретні значення hmin-hmax і vmin-vmax залежать від використовуваного монітора, подивіться їх значення в супровідній документації.