Як підшивати книгу покупок.

Книга покупок - це документ, який містить інформацію про всі рахунок-фактурах, виставлених постачальниками. Цей документ обов'язковий для всіх юридичних осіб, які сплачують податок на додану вартість. Саме на підставі інформації, що міститься в книзі покупок, визначається сума відрахування (відшкодування) ПДВ. Наприкінці податкового періоду книга підшивається.
Інструкція
1
Заповнюйте книгу покупок тільки при наявності виставлених на вашу адресу рахунок-фактур, митних декларацій (у разі імпорту), які містять суму ПДВ, належну до відрахування. Перед реєстрацією уважно перевірте правильність заповнення первинних документів, у тому числі суму, виставлену до оплати і суму ПДВ.
2
У книзі вкажіть номер рахунку-фактури, дату її складання, повне найменування постачальника, ІПН, КПП. Далі напишіть дату оплати суми, дату прийняття до обліку придбаних товарів, суму товарів згідно з документом, суму виставленого ПДВ, країну походження товарів. Також ви повинні вказати всі свої реквізити.
3
Врахуйте, що первинні документи реєструються в хронологічному порядку.
4
По закінченню податкового періоду звірте всі дані документів з книгою покупки, зверніть увагу на суми, номери і дати оформлення рахунку-фактур. Якщо про перевірки податковими інстанціями будуть виявлені невідповідності при реєстрації документів, то суму рахунок-фактури виключать з податкової бази, донарахують податок і зверху пені.
5
Після цього пронумеруйте книгу, прошийте її і скріпіть синім відбитком печатки організації. Врахуйте, що книга покупок за кожний податковий період підшивається окремо і нумерація починається спочатку. По закінченню місяця її повинен перевірити керівник організації, головний бухгалтер, після цього вони повинні поставити свої підписи.
6
Якщо у вас невелике підприємство, то ви можете підшивати до книг покупок рахунок-фактури, акти і товарні накладні. Для зручності також Підшивайте оборотно-сальдові відомості або карточки рахунків 60 і 76, краще, якщо вони будуть знаходитися на початку книги і служити якоїсь описом вмісту.
7
Книги покупок по закінченню повного податкового періоду, що дорівнює році, передаються в архів організації і зберігаються протягом 5 років.