Як покрити дах черепицею. Як зробити дах під черепицю.

Якщо вам потрібна практична і дуже легка покрівля з оригінальним фактурним малюнком, виберіть гнучку черепицю. Вона не схильна до горіння, перепадів температур і корозії. Крім того, її можна змонтувати самостійно.
Вам знадобиться
  • - дощатий настил;
  • - листи черепиці;
  • - покрівельні цвяхи;
  • - металеві карнизи;
  • - бітумний клей .
Інструкція
1
Для укладання гнучкої черепиці потрібно тверде рівну основу. Для його створення покрийте дах дощатим настилом або фанерою. Укрийте підставу підкладковим килимом, що дозволяє закрити всі щілини і стики, через які може проникнути вода.
2
Спочатку покрийте один похилий дах. Розкачайте рулон уздовж, починаючи знизу. Потім вирівняйте по кромці, відрізавши надлишки килима по краях. Закріплюйте покрив спеціальними цвяхами, капелюшок яких має діаметр 8 мм. В іншому випадку, цвях пройде матеріал наскрізь, пошкодивши його. Покриваючи другий скат даху, укладайте наступний лист підкладкового килима внахлест. Краю проклейте бітумним клеєм. Товщина шару, що наноситься клею не повинна перевищувати 1 мм, щоб покриття не розчинялося.
3
Для захисту від вогкості торців використовуйте металеві карнизи. Будьте уважні при їх монтажі, так як для бічних і нижніх крайок потрібні різні карнизи. Щоб вода не текла по фронтоном частини даху, для бічних кромок вмонтовуйте карнизи зі спеціальним бортиком, службовцям для ската води вниз.
4
Коли все готово, приступайте до укладання самої черепиці. У різних упаковках відтінок і фактура черепиці можуть трохи відрізнятися. Щоб зробити різницю непомітною, змішайте черепицю з різних упаковок. Наносити клей на листи не потрібно, треба тільки зняти захисний. А ось на стики клей потрібно нанести. Додаткова їх проклейка захистить від проникнення вологи. Після нанесення клею в цих місцях, розрівняйте його скребком.
5
Почніть викладати черепицю з нижнього краю даху. Обрамити його коньково-карнизної черепицею, яка не має пелюсток по краях. Закріпіть, вбиваючи цвяхи по верхньому краю черепиці. Накладаючи перший ряд черепиці з пелюстками, відступите від краю даху 10 мм, щоб, розтягнувшись, черепиця не виступала за край даху.
6
Наступні листи стикуйте з попередніми, поєднуючи спеціально передбачений для цього зуб на торці. Укладайте листи так, щоб пелюстки верхніх закривали кріплення і стики нижніх. Вершину даху накрийте черепицею без пелюсток. Розділіть лист на кілька частин і закріпіть цвяхами внахлест, подібно риб'ячої лусці.