Як зробити вузол.

Різноманітні вузли можуть бути не тільки побутовим засобом скріплення будь-яких предметів, а й справжнім мистецтвом, що включає в себе не тільки в'язання складних морських і альпіністських вузлів, а й давно улюблене в народі хобі - макраме. У цій статті ми розглянемо широко поширений в плетінні макраме плоский вузол, або, як його ще називають - вузол Геракла. Цей вузол універсальний, і його можна використовувати в будь-якому плетеному візерунку.
Інструкція
1
Візьміть два шнура однакової товщини і закріпіть їх кінці шпилькою. Візьміть вільний кінець лівої нитки і покладіть її горизонтально, направивши зліва направо.
2
Вільний кінець правої нитки направте справа наліво так, щоб кінець правої нитки обігнув горизонтально лежачу ліву нитку і опустився вниз.
3
Вільний кінець лівої нитки тепер справа - візьміть його і направте справа наліво, а кінець правої нитки, що виходить зліва, обведіть навколо горизонтальної лівою нитки і знову опустіть вниз.
4
Отсоедините верхні кінці шнурів від шпильок, візьміть в одну руку ліві кінці зверху і знизу, а в іншу - праві кінці шнурів. Потягніть за них в різні боки, щоб вузол затягнувся.
5
Ще один вид універсального вузла - одинарний плоский вузол. Для його плетіння візьміть два шнура і складіть кожен з них навпіл таким чином, щоб один кінець був довший іншого в чотири рази. Візьміть довгий шнур в якості основи, на якій буде в'язатися одинарний вузол.
6
На шнурі-основі закріпіть обидві нитки, складені вдвічі як зазначено вище, за допомогою схоплюючу вузла (простягнувши кінці через петлю). Короткі кінці обох шнурів повинні бути посередині, а довгі - по краях. Всього у вас вийшло чотири нитки, які звисають із основи.
7
Ліву довгу нитку покладіть горизонтально поверх другої і третьої нитки. Праву, четверту нитку, проведіть над горизонтальною лівою і під двома середніми нитками, а потім виведіть нитку через петлю, утворену лівої робочої ниткою. Затягніть вийшов вузол.
8
Якщо продовжити виконання вузлів з такою ж боку, у вас вийде галактика ланцюжок з вузликів, спрямована вправо. Також одинарний вузол можна направляти вліво, дзеркально міняючи напрям ниток, складових вузол.
9
Також існує подвійний плоский вузол. Щоб зв'язати його, зробіть два одинарних плоских вузла, які ви навчилися робити трохи вище - лівий над правим, або правий над лівим. Якщо продовжувати плести подвійний вузол, ви отримаєте плоску, що не завивають в спіраль ланцюжок.