Як малювати карикатури. намалювати карикатуру людини.

Забавні шаржі, навмисно спотворюють обличчя людини, роблячи його схожим, але смішним, давно завоювали популярність серед людей, і майстри-карикатуристи користуються великим успіхом у замовників. Багатьох людей цікавить, у чому секрет малювання карикатури , в якій пропорції і риси обличчя спотворені, але схожість з оригіналом не втрачається. У цій статті ми розповімо вам, на що потрібно звертати увагу в малюванні шаржу.
Інструкція
1
В першу чергу зверніть увагу на пропорції обличчя людини - відстані між носом, очима і ротом, а також між бровами і лінією росту волосся, ротом і підборіддям, і ін.
2
Подумки розділіть особа на кілька рівних частин по лініях пропорцій. Навіть в тому випадку, якщо особа непропорційно, ви можете розділити його на рівні частини, провівши кілька ліній - вертикальні центральні лінії по зіницям очей, вертикальні лінії по куточках очей, а також горизонтальні лінії по краю росту волосся, підборіддя, кінчика носа і брів.
3
Знаючи співвідношення між елементами особи, ви легко зможете їх видозмінювати без втрати схожості в малюнку. Це правило працює як у випадку зі звичайним портретом, так і у випадку з карикатурою.
4
Якщо ви змінюєте пропорції обличчя для карикатури, буде помилковим змінити тільки один елемент (наприклад, вкоротити ніс) і залишити інші місця без зміни. Це порушить пропорції і порушить схожість з людиною.
5
Зменшивши ніс, збільште відстань між очей, розширте особа, укоротите довжину голови.
6
Як основу для створення карикатури з особи людини візьміть Т-подібну форму, об'єднуючу ніс і очі. Змінюючи одночасно ніс і очі, ви зміните форму Т-подібної області на обличчі, і на її основі зміните решта пропорції.
7
Буква «Т на обличчі може мати різні варіації форми - подовжена, укорочена, витягнута або сплющена. Змінюючи вертикальну поперечину букви «Т (ніс), не забувайте змінювати горизонтальну перекладину (очі) відповідно до розміру носа.
8
Деформуючи якусь частину обличчя, назад деформуйте прилеглу до неї частину обличчя. Наприклад, якщо ви переміщаєте рот вище, щоб він майже злився з носом, вам доведеться майже повністю прибрати підборіддя у малюнка. Якщо ж ніс зменшується і притягається до очей, збільшується нижня частина обличчя і рот.
9
Варіюйте форми осіб залежно від розміру і форми літери «Т, і незабаром ви зрозумієте принцип малювання карикатур.
Зверніть увагу
Як малювати шаржі? Без знання основних пропорцій, майже неможливо правильно намалювати портрет, адже на око дуже важко схопити співвідношення розмірів різних частин обличчя. В основному помилки які роблять початківці портретисти, це помилки пов'язані з порушенням пропорцій.
Корисна порада
Як намалювати шаржі? Як правило людина намальований на невеликому аркуші паперу, обов'язково повинен бути пізнаваний усіма його шанувальниками, друзями, незважаючи на те. що в шаржі особа трохи перекручене, а вже тіло і зовсім як у маленького чоловічка з казки про гномів, з коротенькими ручками і ніжками, з пузатим животиком.
Малювання шаржу засноване на акцентуванні певних деталей зовнішності людини. Гротескне зображення буде тоді цікавим і смішним, коли при смішному зміні зовнішності людини загальна пропорційність його особи на малюнку зберігається.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, олівець
Інструкція
1
Уважно розгляньте людини, на якого малюється шарж. Зверніть увагу на загальну комплекцію його тіла, пропорції його обличчя, особливості його зовнішності, міміку. Виділіть самі явні специфічні риси, наприклад, виступаючі вилиці, неправильний прикус, маленькі очі, відстовбурчені вуха і т.д.
2
Подумки уявіть, яку деталь зовнішності людини найкраще акцентувати на малюнку і що в його зовнішності можна зробити гротесковим.
3
Зробіть «скелетний» начерк особи людини. При цьому пробуйте подовжувати, зменшувати або розширювати ті деталі зовнішності, які хочете виділити.
4
В остаточній версії шаржу використовуйте світлотінь для посилення обраних акцентів у зовнішності людини і «пожвавлення» його образу. Намагайтеся надати обличчю добродушность.
Зверніть увагу
Уникайте підкреслення на малюнку фізичних недоліків людини, так як це ображає, а не викликає посмішку.
Корисна порада
Змінюючи той чи інший елемент зовнішнього вигляду людини, намагайтеся дотримуватися загальну пропорційність особи. Пам'ятайте, що очі і ніс людини становлять єдину композицію, що нагадує букву «Т». Така ж зв'язок простежується між ротом, носом і підборіддям. Звуження або розширення різних елементів композиційної структури незмінно веде до деформації інших частин.