Як зробити дитячу газету. оформлення газети на 1 день народження.

Виготовлення дитячої газети - це простір для фантазії як мами, так і дитини. Вона може виготовлятися не тільки на дні народження або свята, але може стати і оригінальною сімейною традицією, способом спілкування, покликаним згуртувати родину.
Вам знадобиться
  • ватман, ножиці, клей,
  • фломастери і кольорові олівці, фарби, гуаш
  • фотографії дітей, картинки з журналів;
  • намистинки, блискітки, тканини , мереживо, черепашки, мотузочки, сургуч - на вибір
  • багетна рейка
Інструкція
1
Оберіть тему, якої буде присвячена газета. Зазвичай це дитячі дні народження, але й день народження можна тематично оформити, присвятивши газету одному мультфільму, або улюбленій казці дитини. Газета також може бути оформлена у вигляді логічної гри, яка зв'язує кілька завдань, або присвячена історіям з життя дитини. Крім того, дитячі газети можуть бути і просто результатом спільної творчості з приводу - свята мам, бабусь, чи тата і дідуся, Нового року та інших.
2
Підберіть необхідні матеріали. Крім клею, ватману, кольорового паперу, ножиць, звичайно використовуваних в таких випадках, ви можете проявити фантазію і розширити свої можливості. Застосовуйте безліч різних матеріалів і текстур - мотузки, черепашки, різні тканини, блискітки, скульптурний пластик, малюнки з журналів, реклам і т.д., - і тоді кожне втілення вашої ідеї стане незвичайним святом.
3
Підберіть наповнення газети - тексти, вірші, пісні, побажання - відповідно темі газети та події, яка вона висвітлює. Присвячуючи газету імениннику, наприклад, вибирайте цікаві фотографії з його життя, зробіть добірку успіхів і досягнень. Роблячи газету до якогось свята разом з дитиною, проявляйте творчість, пробуйте складати невеликі двовіршя, веселі небилиці, казки.
4
Підготуйте фон дитячої газети. Можна тонувати папір за допомогою світлих відтінків акварелі або стружки олівцем грифеля різних кольорів, розтертих з допомогою ватного тампона. Можна штучно зістарити краю газети, або цікаво оформити кути.
5
Приміряйте весь зібраний матеріал на підготовлений ватман, розподіліть його блоками, залишаючи простір для різних ілюстрацій. Як тільки розташування всіх текстів «затверджено», приступайте до їх наклеювання. Потім наклеюйте підібрані картинки або Ілюструйте текст самі. Якщо потрібно, залишайте вільні місця для побажань гостей.
6
Остаточно декорують газету підібраними матеріалами. «Дівчачих» газету, наприклад, можна прикрашати і маленькими бантиками, об'ємними сердечками, по краях блискітками. А ось газету, присвячену відпуску, - дрібними черепашками, піском, посипаною на клей ПВА. Вибирайте маленькі деталі, які будуть легко кріпитися і не перевантажувати газету і дійте так, як підказує фантазія. Прикріпіть верхній край газети до тонкої багетной реечки, прив'яжіть до неї мотузку і знайдіть гідне місце вашому виданню!
Стінгазета для дітей може бути приурочена до якого-небудь пам'ятного події або свята, вона може носити інформаційний або навчальний характер. Визначтеся з тематичною спрямованістю роботи і приступайте до оформлення плаката.
Вам знадобиться
  • - аркуш ватману великого розміру;
  • - всі наявні в будинку канцелярське приладдя;
  • - клей або двосторонній скотч;
  • - ножиці;
  • - кольоровий папір.
Інструкція
1
Нанесіть ескіз. Якщо ви використовуєте незбиране паперове полотно, то нанесіть на нього всі великі елементи, потім продумайте декоративне оформлення. Простим олівцем окресліть контури малюнків та аплікацій, відведіть місце під текст. Якщо ваша стінгазета розташована на декількох аркушах паперу, то доведеться виконати подвійну роботу - зробити начерк з планом розташування елементів на окремому аркуші, потім збільшити масштаб і рознести малюнок на всі аркуші.
2
Вибирайте великі і зрозумілі деталі. Дітям буде цікаво тільки те, що зрозуміло, тому не варто проявляти свої художні задуми і малювати абстрактні предмети. Вибирайте звичні для дітей сюжети, які будуть викликати відповідні асоціації. Для малюків підійдуть картини з одним центральним елементом - сонечко, ріпка, дерево, машина і т.д. Дітям старшого віку можна піднести інформацію у вигляді зображення веселого паровозика, героїв улюбленої казки або мультфільму, зображення членів сім'ї та друзів. Якщо мета стінгазети - навчити дитину, то всі елементи повинні бути простими і наочними, оформленими в яскравих і насичених фарбах.
3
Продумайте декоративне оформлення. Унікальність вашої стінгазеті додадуть символічні деталі - перший черевичок, перша відмітка у щоденнику, спільна фотографія, вирізані з щільного картону об'ємні букви і цифри (за кількістю років, залежно від теми стінгазети). Великі банти, стрічки, розпорошені кольорові бризки - дрібних деталей має бути небагато і вони покликані лише привернути увагу, а не відволікати його від інформації в газеті.
4
Підписуйте фотографії. Якщо ви вирішили наклеїти на стінгазету фотографії, то бажано супроводити картинки дотепними написами, адже вашу газету читатимуть не тільки діти. Щоб уникнути непорозумінь, поясніть кожну з них кількома словами.