Як привчити собаку до кота.

Не у всіх випадках вираз «живуть як кішка з собакою» означає, що між тваринами існує ворожнеча. Дуже часто ці домашні вихованці відчувають один до одного прихильність і навіть дружать. Однак на перших порах їх спільне існування в одній квартирі може захмарюватися щоденними чварами. Як можна привчити собаку до кота і змусити їх жити дружно?
Інструкція
1
Постарайтеся взяти в будинок малюків. Якщо кошеня і щеня почнуть жити разом з самого юного віку, то їх дружба практично гарантована. У разі якщо у вас вже є доросла собака, а ви хочете ще й кота, то візьміть маленького кошеня.
2
Обов'язково проконтролюйте першу зустріч ваших вихованців. Нехай вони принюхався один до одного, кошеня трохи освоїть простір. На самому початку не намагайтеся їх зблизити. Цілком природно, якщо собака і кіт вивчатимуть один одного з боку. Слідкуйте тільки, щоб ваш пес з яких-небудь спонукань, можливо навіть винятково дружніх, не злякав малюка.
3
На перших порах годуєте собаку і кошеня в одному приміщенні, але в різних кутах. Таким чином інстинктивно вони почнуть пов'язувати запах один одного з чимось приємним. Взагалі, годувати тварин окремо слід завжди, навіть якщо пізніше вони почнуть пригощатися з чужих тарілок. Але поки ваші вихованці не подружаться, не дозволяйте їм лазити в чужу посуд - це може викликати конфлікт.
4
Постарайтеся не виділяти улюбленця. І собака, і кіт, опинившись в ролі обділеного увагою, можуть проявляти ревнощі і робити вам дрібні капості. Один з одним це їх також віддалить. Якщо гладите і граєте з одним, потім приділіть час і другий вихованцеві.
5
Контролюйте період, коли тварини почнуть зближуватися. Належачи до різних видів і сімейств, собаки і кішки «говорять» на різних мовах. Сигнали, які для собаки є вираженням радості і запрошенням до гри, кіт може зрозуміти зовсім інакше і проявити агресію. З іншого боку, кіт може показувати своє розташування легкими укусами хвоста, що псу може не сподобається. Але з часом і під вашим наглядом вони навчаться розуміти мову один одного.
6
Заохочуйте їх зароджується дружбу. Влаштовуйте спільні ігри, гладьте обох тварин і розмовляйте з ними. Кот, швидше за все, швидко зрозуміє, що приятеля можна використовувати як живу грілку. Прихильність тварин ви зрозумієте з обопільної вилизування, сну, ігор.
Корисна порада
Однак, якщо дружба тварин не відбулася і вони як і раніше проявляють агресію, вам доведеться постаратися ізолювати їх один від одного, щоб не відбулося серйозної травми. Якщо ви йдете з дому - закривайте тварин в різних приміщеннях. З часом відкрита ворожнеча вихованців повинна змінитися на байдужість та ігнорування.