Як зшити фартух кухонний. Як зшитий фартух.

Фартух - необхідний предмет гардероба для кожної господині. Він захистить від будь-яких неприємностей, які часом трапляються на кухні, а красивий і оригінальний фартух може покращити настрій і зробити домашні клопоти приємними.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - бавовняна тканина;
  • - нитки в тон тканини;
  • - голка;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Для пошиття фартуха використовуйте яскраві бавовняні і льняні тканини. Їх обробка може бути найрізноманітнішою: мереживо, тасьма, вишивка, аплікація, рюші і волани.
2
Щоб пошити фартух, необхідно мати його викрійку. Хоча найпростішу модель фартуха-фартуха можна викроїти і прямо на тканині. Для цього складіть її лицьовою стороною всередину і накресліть прямокутник, довжина якого буде дорівнює бажаної довжині фартуха, а ширина дорівнює міркою Напівобхват стегон, поділеній на два, плюс шість сантиметрів. Наприклад, полуобхват стегон дорівнює сорока сантиметрам, отже, ширина фартуха 40: 2 + 6 = 26 см.
3
Викроїте прямокутник для зав'язок шириною 6 сантиметрів і завдовжки рівній обхвату вашої талії, плюс один метр, і деталь кишені. Всі деталі виріжте, залишаючи один сантиметр на припуски для швів по всім сторонам.
4
Обробіть деталь кишені. Верхню частину загніть два рази, змітайте вручну і прострочіть на машинці. Потім заутюжьте бокові та нижню сторони. Приметайте кишеню до деталі фартуха на відстані шість сантиметрів від верхнього зрізу. Застрочити його на відстані 2 мм від краю, роблячи закріпки на початку і кінці строчки. Видаліть намітку і приутюжьте кишеню.
5
Обробіть нижній і бічні зрізи швом в подгибку. Для цього подверніте два рази зрізи на виворітну сторону і замітає. Потім прострочіть всі шви. Намітку видаліть і приутюжьте шви.
6
По верхньому зрізу фартуха виконайте збірки. Для цього прокладете, відступивши від верхнього краю 5 мм, дві паралельні строчки. Потім стягніть їх до необхідного розміру. Щоб збірки не розпустилися, кінці ниток зав'яжіть.
7
Деталі пояса складіть навпіл, лицьовою стороною всередину. Кінці пояса обшиті на відстані одного сантиметра від зрізів з обох сторін, залишивши незашітим відстань посередині, рівну ширині полотнища фартуха в готовому вигляді. Пояс виверніть на лицьову сторону і приутюжьте. Накладіть його на лицьову сторону деталі фартуха, поєднавши середини, приколіть один зріз пояса шпильками, пристрочите. Булавки видаліть, підігніть пояс на виворітну сторону на один сантиметр і приколіть шпильками. З лицьового боку прострочіть на машинці в шов приточування. Булавки видаліть і приутюжьте пояс.
8
Прикрасьте порадник, як вам подобається, надіньте і вирушайте на кухню готувати смачні страви.
Жінка завжди тією чи іншою мірою займається домашніми справами, в тому числі пранням речей і приготуванням їжі. В цьому випадку їй необхідний порадник , який захистив би домашній одяг від неминучого утворення плям. Зшити порадник можливо самостійно.
Вам знадобиться
  • - відріз тканини
  • - тасьма для зав'язок
Інструкція
1
Для розкрою потрібно зробити деякі виміру: - від лінії талії з боку живота у напрямку до шиї виміряйте відстань, яку буде довжиною (або краще сказати висотою) нагрудній частині порадник а; - Виміряйте обхват своїх стегон (вимірювання потрібно проводити по самій виступаючої частини сідниць). Отриманий результат розділіть на два. Це буде полуобхват стегон; - Від лінії талії вниз відміряйте предпочтительную довжину вироби - це буде довжина основної частини порадник а.
2
Для пошиття порадник а потрібні: - відріз тканини наступного розміру: довжина його дорівнює сумі довжин нагрудній частині порадник а і основної частини порадник а, ширина дорівнює напівобхвату стегон; - Тасьма для зав'язок на талії і на шиї (достатньо двох метрів тасьми).
3
Для розкрою потрібно скласти відріз тканини навпіл. Лінія згину нехай лежить правіше, а зрізаний край - лівіше від вас. Згин - серединна вертикальна лінія порадник а.
4
Від верхньої точки лінії згину (верхній правий кут складеної тканини) в сторону верхнього лівого кута відкласти не більше 10 см. Відзначимо точку А - це крайня точка верхньої поздовжньої лінії майбутнього порадник а. Нижній поздовжній край відрізу тканини стане нижнім краєм (подолом) вироби.
5
Від верхнього лівого кута вниз відкладіть довжину нагрудній частині порадник а. Позначте точку В. З'єднайте точки А і В лінією. Відріжте вийшов трикутник (їх виявиться два). Заготівля порадник а готова.
6
Підігніть краю вироби і прострочіть на швейній машинці. До краю нагрудній частині в куточки пришийте дві тасьми для регулювання зав'язок на шиї, а до бічних кутах - відрізки тасьми для закріплення порадник а по лінії талії.
7
З якої тканини зшити порадник і додавати чи на нього кишеню (підігнутий по краях і прістроченний на рівні живота прямокутник), а також прикраси у вигляді нашивних або перекладної картинки - вирішувати самій майстрині, орієнтуючись на свій смак.