Як виправити поставу дитині.

Усі батьки бажають здоров'я своїй дитині, але не всі знають, що передумови до порушень постави у малюка виникають вже до 1-2 років життя. Як же їх попередити, як виправити вже з'явилися порушення, не допустивши розвитку сколіозу?
Інструкція
1
Придбайте для малюка напівтвердий матрац і невелику подушку для збереження правильного положення хребта під час сну. Чим м'якше постіль дитини, тим більше у нього шансів зіткнутися з проблемою «хворий спини».
2
Зміцнити м'язи і виробити правильну поставу допоможе гімнастика. Регулярно робіть з дитиною комплекс нескладних вправ. Використовуйте для гімнастики стрічечку або спеціальну палицю. Наприклад, ось одна з вправ: малюк піднімає палицю або стрічку над головою, тримаючись за кінці, потім викручує руки за спину і назад. Після цього робить повороти з стрічкою (палицею) вправо і вліво.
3
Дуже корисно пасивно висіти на турніку або шведській стінці. Після того як дитина повисить трохи (скільки зможе), зніміть його і акуратно поставте на підлогу. Якщо він буде зістрибувати самостійно, витягнулися хребці знову змістяться і ефекту від тренування не буде.
4
Запишіть малюка в басейн. Плавання, як ніякий інший вид спорту, показано при порушенні постави і сколіозі, адже вода природним чином розвантажує хребет, одночасно зміцнюючи м'язи спини, роблячи їх сильними і витривалими.
5
Вирішуйте проблему комплексно. На правильний розвиток дитячого організму, яке є одним з головних умов профілактики виникнення порушень постави, надає загальний гігієнічний режим. Забезпечте дитині збалансоване і регулярне харчування, достатнє перебування на свіжому повітрі, правильно поєднуйте відпочинок, сон і навчання, прищеплюйте малюкові навички правильного положення тіла, коли він сидить або стоїть, використовуйте гартують процедури. Не рідше одного разу на рік відвідуйте дитячого лікаря-ортопеда.
Зверніть увагу
Починайте якомога раніше профілактику дефектів постави або корекцію наявних порушень, щоб у школі у дитини не виникли такі проблеми як головні, м'язові болі і підвищена стомлюваність.
Корисна порада
Для вироблення правильної постави корисні вправи на рівновагу (на гімнастичній лавці, колоді), порядкові вправи (ходьба, повороти, побудови).