Як намалювати правильний восьмикутник.

Правильний восьмикутник - це геометрична фігура, у якої кожен кут становить 135 ?, і всі сторони між собою рівні. Ця фігура дуже часто застосовується в архітектурі, наприклад, при будівництві колон, а також при виготовленні дорожнього знака STOP. Як же намалювати правильний восьмикутник?
Вам знадобиться
  • - альбомний аркуш;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - ластик.
Інструкція
1
Намалюйте спочатку квадрат. Потім проведіть окружність так, щоб квадрат опинився всередині кола. Тепер проведіть дві осьові серединні лінії квадрата - горизонтальну і вертикальну до перетину з колом. З'єднайте прямими відрізками точки перетину осей з колом і точки дотику описаного кола з квадратом. Таким чином, отримаєте боку правильного восьмикутника.
2
Намалюйте правильний восьмикутник іншим способом. Спочатку накресліть коло. Потім проведіть горизонтальну лінію через її центр. Позначте точку перетину крайній правій кордону окружності з горизонталлю. Ця точка буде центром ще однієї окружності, радіусом рівним попередньої фігурі.
3
Проведіть вертикальну лінію через точки перетину другий окружності з першою. Поставте ніжку циркуля в точку перетину вертикалі з горизонталлю і накресліть маленький коло радіусом, рівним відстані від центру маленької окружності до центру вихідного кола.
4
Накресліть пряму лінію через дві точки - центр вихідного кола і точку перетину вертикалі і маленькою окружності. Продовжіть її до перетину з кордоном первісної фігури. Це буде точка вершини восьмикутника. Циркулем відзначте ще одну точку, провівши коло з центром в точці перетину крайній правій кордоном вихідного кола з горизонталлю і радіусом, рівним відстані від центру до вже наявної вершині восьмикутника.
5
Проведіть пряму лінію через дві точки - центр вихідного кола і останню новостворену точку. Продовжіть пряму лінію до перетину з межами початкової фігури.
6
З'єднайте прямими відрізками послідовно: точку перетину горизонталі з правого кордоном вихідної фігури, потім за годинниковою стрілкою всі утворилися точки, включаючи точки перетину осей з початковою окружністю.