Як зробити мат в три ходи.

Іноді вся шахова партія триває всього кілька ходів. В інших випадках мат в три ходи трапляється після формування на дошці певній ситуації, яка згодом являє собою приклад блискучої гри. Незалежно від того, як давно почалася гра, поставити мат в три ходи можна, лише, проявивши кмітливість і логічне мислення.
Інструкція
1
Отже, якщо ви хочете поставити мат в три ходи на самому початку гри, то дотримуйте пильність. Імовірно ви граєте білими. Умови мату в три ходи традиційні: білі починають і виграють. Ні про що не підозрюючи суперник не вгледиш ніякого підступу в класичному ході на початку партії. Отже, відбулося хід е2-е4. Далі переставте слона на поле с4.
2
Сміливо зробіть хід ферзем на клітку h5. Цей і попередній ходи можуть мінятися місцями залежно від маневріческіх дій противника і вашого настрою. Пам'ятайте, головною метою для вас є атака за допомогою ферзя і слона поля f7. Не поспішайте радіти завчасно, щоб не видати власною поведінкою ані найменших ознак наявності хитрого плану.
3
Холоднокровно переставте ферзя на три шахових клітини вперед, опиняючись в самому слабкому полі. По суті, воно захищене тільки королем чорного кольору, в зв'язку з чим, являють собою блискучу мішень для атаки. Ось таким чином король противника виявився заручником фігур власної свити. Мат.
4
Щоб поставити мат в три ходи не на початку гри, а після утворення якоїсь комбінації фігур, погляньте на ситуацію ще раз. Іноді може знадобитися більше трьох ходів, щоб поставити супернику мат.
5
При комбінації, показаної на малюнку, поставити мат в три ходи цілком реально. Білі, як зазвичай, починають і виграють. Спочатку зробіть хід ферзем на поле b8.
6
Далі, якщо вас поб'є біла тура, ходите конем на чорне поле e5.
7
Після цього поставте шах і мат конем, пересунувши його в клітку f7 або g4, залежно від того, яка з них не буде зайнята чорним слоном або турою.
8
Якщо чорна тура залишить вашого ферзя, то, незалежно від того, який хід справить противник, візьміть чорну туру. Поставте шах і мат королю супротивника, зробивши хід ферзем на h8.