Як підібрати свердло і дюбель. Який дюбель потрібен для свердла 6мм.

Під час або після ремонту в квартирі або будинку для кріплення різних предметів до стіни і стелі (люстри, бра, підвісні шафи, полиці, дзеркала, підставки і т.д.) застосовуються різноманітні типи і моделі дюбелів і анкерних болтів . Якийсь конкретний тип дюбеля вибирається залежно від матеріалу стіни і стелі, ваги закріплюється предмета, статичної чи динамічної навантаження на ньому. Велике значення має співвідношення діаметра дюбеля і діаметра свердла, яким робиться отвір під нього.
Вам знадобиться
  • Штангенциркуль
Інструкція
1
Для кріплення легких предметів до залізобетонної або цегельної стіни виберіть дюбель ударний (він же швидкий монтаж) діаметром 6 мм, свердло побідитове, діаметр 6 мм, довжина дюбеля залежить від товщини стінки закріплюється предмета в точці кріплення. В стіну дюбель повинен заходити на 40 мм, в стелю - на 60 мм. Кількість дюбелів - не менш 2 шт.Для кріплення середніх по вазі (5 - 10 кг) предметів до залізобетонної або цегельної стіни використовуйте дюбель ударний діаметром 8 мм, свердло побідитове 8 мм, в стіну дюбель повинен заходити на 60 мм, в стелю - на 80 мм. Кількість дюбелів - не менш 4 шт.
2
Для кріплення важких предметів зі статичним навантаженням (підвісні шафи великих розмірів, підставки під телевізор і т.д.) до залізобетонної або цегельної стіни застосовуйте дюбель ударний діаметром 10 мм, свердло побідитове 10 мм, в стіну дюбель повинен заходити на 60 мм, в стелю - на 80 мм. Кількість дюбелів - не менш 6 шт.Для кріплення важких предметів з великою динамічним навантаженням (сходинки сходів, шведської стінки, турніка) до залізобетонної або цегельної стіни використовуйте анкерні болти діаметром 8 мм, свердло побідитове 8 мм. В стіну болт повинен заходити на 60 мм, в стелю - на 80 мм. Кількість болтів - не менш 4 шт.
3
Існує два основних типи анкерних болтів: у першому гайка болта перебувати зовні стіни і після установки затягується ріжковим, торцевим або накидним гайковим ключем. Такі болти застосовуйте, якщо місце кріплення не видимо або потім закривається будь-якої декоративною накладкою. У другому типі анкерних болтів самоконтрящаяся гайка вставляється в стіну. Такий болт закручується хрестової викруткою з профілем PH №2 або №3. Цей тип анкерного болта використовуйте, якщо місце кріплення видимо. Існують двураспорний анкерні болти, вони набагато сильніше «тримаються» в стіні, якщо є можливість, ставте їх. В будинках старої споруди можуть попадатися стіни і перегородки, зроблені з Гіпсоблоки. Гарне кріплення до такої стіни проблематично, так як цей матеріал крихкий і легко кришиться. Для створення кріплення використовуйте нейлонові дюбелі діаметром 10 або 12 мм. В стіну дюбель забивайте на глибину 60 мм. Свердлите отвір побідитовим свердлом, діаметр якого на 2 мм менше діаметра застосовуваного дюбеля, так як свердло сильно «розбиває» отвір в цьому м'якому матеріалі.