Як пояснити, що таке Новий рік.

На дворі кінець грудня, всі метушаться, купують подарунки, наряджають ялинки, на вулиці висить великий плакат «З Новим роком!». Раптом ваш малюк здивовано запитує: «А що таке Новий рік?». І батьки в якийсь момент губляться, адже це ж таке просте і всім відоме поняття, що ніхто і не думав, як його пояснити.
Вам знадобиться
  • - календар;
  • - лялька-рукавичка;
  • - новорічна казка.
Інструкція
1
Перш ніж пояснити дитині, що таке Новий рік, вивчіть різні історичні відомості про святкування Нового року на Русі, про витоки цього свята.
2
Сформуйте у дитини два бачення цього свята. Нехай, з одного боку, він сприйматиме Новий рік, як дивовижне і загадкове чарівне таїнство. А з іншого боку, малюк під вашим чуйним керівництвом повинен запам'ятати календарні кордону року, число місяців і інші потрібні відомості. Почніть вчити ці дані в ігровій формі саме в передсвятковий період, і дитина, проявляючи інтерес до наступаючого Нового року, засвоїть все набагато швидше.
3
Познайомте малюка з календарем. Виберіть великий, барвистий, наочний календар, поясніть малюкові, що один рік складається з дванадцяти місяців. Коли закінчується останній місяць грудень, тоді закінчується і весь рік. Потім настає Новий рік, і все повторюється. А в ніч з 31 грудня на 1 січня люди влаштовують гучне свято, дарують один одному подарунки і веселяться.
4
В процесі вашої розповіді у дитини неминуче виникатимуть найрізноманітніші питання. Не ігноруйте їх, але формулюйте свою відповідь згідно з його рівнем сприйняття, переводячи складні поняття на більш прості аналоги, які відомі малюкові.
5
Після наочних пояснень візьміть ляльку-рукавичку якогось новорічного персонажа (краще, якщо це буде Дід Мороз) і плавно перейдіть до казки про Новий рік: «А в ніч, коли йде старий рік, а приходить Новий, відбуваються дивовижні чудеса ». Трохи змініть голос, покличте на допомогу акторські навички і з максимально можливим виразом прочитайте казку. Візьміть "Новорічну казку про маленького Дідуся Мороза" А. Федосеевой, "Новорічну казку" В. Дудинцева або будь-яку іншу.
6
Перевірте, чи добре дитина засвоїла ваш розповідь, чи все він зрозумів. Попросіть кого-небудь з близьких поцікавитися у дитини, що він знає про Новому Році. В ході цієї розповіді вам стане ясно, що дитина запам'ятав, на що уваги не звернув, а що переплутав. Проаналізувавши почуте, заново поясніть малюкові всі неясні моменти.