Як визначити сильні і слабкі електроліти. сильні і слабкі еліктроліти це.

Електроліти - це речовини, сплави речовин або розчини, які мають здатність електролітично проводити гальванічний струм. Визначити, до яких електролітів відноситься речовина, можна застосовуючи теорію електролітичноїдисоціації.
Інструкція
1
Суть даної теорії полягає в тому, що при розплавлюванні (розчиненні у воді) практично всі електроліти розкладаються на іони, які бувають як позитивно, так і негативно заряджені (що і називається електролітичної дисоціацією). Під впливом електричного струму негативні (аніони «-») рухаються до анода (+), а позитивно заряджені (катіони, «+»), рухаються до катода (-). Електролітична дисоціація - це оборотний процес (зворотний процес носить назву «молярізація»).
2
Ступінь (a) електролітичноїдисоціації знаходиться в залежності від природи самого електроліту, розчинника, і від їх концентрації. Це відношення числа молекул (n), які розпалися на іони до загального числа введених в розчин молекул (N). Отримуєте: a = n/N
3
Таким чином, сильні електроліти - речовини, повністю розпадаються на іони при розчиненні у воді. До сильних електролітів, як правило, відносяться речовини з сільнополярная або іонними зв'язками: це солі, які добре розчинні, сильні кислоти (HCl, HI, HBr, HClO4, HNO3, H2SO4), а також сильні підстави (KOH, NaOH, RbOH, Ba (OH) 2, CsOH, Sr (OH) 2, LiOH, Ca (OH) 2). У сильному електроліті речовина, розчинена в ньому, перебуває здебільшого у вигляді іонів (аніонів і катіонів); молекул, які недіссоціірованних - практично немає.
4
Слабкі електроліти - такі речовини, які дисоціюють на іони лише частково. Слабкі електроліти разом з іонами в розчині містять молекули недіссоціірованних. Слабкі електроліти не дають в розчині сильної концентрації іонов.К слабким відносяться: - органічні кислоти (майже всі) (C2H5COOH, CH3COOH та ін.); - Деякі з неорганічних кислот (H2S, H2CO3 та ін.); - Практично всі солі, малорозчинні у воді, гідроксид амонію, а також всі підстави (Ca3 (PO4) 2; Cu (OH) 2; Al (OH) 3; NH4OH); - вода.Оні практично не проводять електричний струм, або проводять, але погано.
Зверніть увагу
Хоча чиста вода проводить електричний струм дуже погано, вона все-таки має вимірну електричну провідність, пояснюється тим, що вода трохи дисоціює на гідроксид-іони і іони водню.
Корисна порада
Більшість електролітів - речовини агресивні, тому при роботі з ними будьте гранично обережні і дотримуйтесь правил техніки безпеки.