Як підключити старий монітор. Як підключити нову видюху до старого монетору.

Далеко не завжди монітори підключалися до комп'ютерів через інтерфейси VGA і DVI. Раніше широке розповсюдження мали стандарти MDA, Hercules, CGA і EGA. При бажанні, такий монітор можна підключити до комп'ютера з процесором Pentium III і нижче.
Інструкція
1
Переконайтеся, що на материнській платі вашого комп'ютера є хоча б один слот стандарту ISA. Відкрите стандартів MDA, Hercules, CGA і EGA з іншими інтерфейсами не випускалися.
2
Дізнайтеся, який із стандартів підтримується вашим монітором. Незважаючи на те, що всі вони підключаються однаковим способом (через роз'єм типу DB-9), є відмінності в цоколевке та параметрах відеосигналу. монітор стандарту MDA при роботі з картою типу Hercules може на деяких режимах втрачати синхронізацію. Монітор стандарту CGA при роботі з картою EGA буде сильно спотворювати кольору (у нього немає додаткових входів для подачі роздільної інформації про інтенсивності кольорів), та й то тільки на тих режимах, на яких зможе засінхронізіроваться. Від роботи в режимі, в якому синхронізація відсутня, монітор може зіпсуватися.
3
Придбайте відеокарту строго того ж стандарту, що і монітор. Вони більше не випускаються - доведеться скористатися послугами барахолок, ринків, інтернет-аукціонів і дощок оголошень. Приготуйтеся до завищених цін - таких карт просто збереглося дуже мало в порівнянні з адаптерами звичного стандарту VGA.
4
Вимкніть комп'ютер. Зніміть з нього звичайну відеокарту (збережіть її), а замість неї встановіть придбану вами карту стандарту MDA, Hercules, CGA або EGA. Для її установки використовуйте слот ISA. Також встановіть в машину інший жорсткий диск, а наявний тимчасово відключіть, щоб дані на ньому залишилися недоторканими.
5
Підключіть монітор до відеокарти. Зайдіть в режим CMOS Setup і в розділі Standard CMOS Features виберіть тип встановленої карти.
6
Встановіть на знову встановлений жорсткий диск операційну систему Linux або DOS. У першій з них ви зможете працювати з такою відеокартою тільки в текстовому режимі. Пам'ятайте також, що як в DOS, так і в Linux ви зможете завантажувати знакогенератор тільки в карту EGA.
7
Якщо ви, все ж, хочете використовувати графічний режим на карті Hercules або EGA в Linux, встановіть наступне програмне обеспечение:http://zdeeck.borg.cz/linuxhw/hercules.phtmlhttp://www.pps.jussieu.fr/~jch/software/kdrive.html
8
Щоб знову почати користуватися звичайною відеокартою, при виключеною машині зніміть карту старого стандарту і встановіть звичайну, а також відключіть знову доданий жорсткий диск і підключіть основною.