Як замінити центральний процесор самостійно.

Один із способів прискорення роботи комп'ютера - це заміна центрального процесора. Необхідно дуже уважно підійти до вибору нового пристрою, щоб воно могло працювати з рештою обладнанням ПК.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - термопаста.
Інструкція
1
Спочатку відкрийте інструкцію до вашої материнської плати. Якщо у вас немає під рукою її паперової копії, то відвідайте сайт виробника цього пристрою. Знайдіть всього один параметр - тип гнізда (сокет), в яке встановлюється центральний процесор. З'ясуйте максимальні характеристики ЦП, з якими може працювати дана модель материнської плати.
2
Придбайте центральний процесор, підходящий до вашої материнської плати. Не варто купувати занадто потужний, якщо ви не плануєте встановлювати додаткові плати оперативної пам'яті. Вимкніть комп'ютер і відкрийте кришку системного блоку. Обов'язково відключіть ПК від мережі змінного струму. Тепер акуратно зніміть вентилятор і радіатор охолодження, розташовані над центральним процесором. Зазвичай для цього потрібно відкрити спеціальні засувки. Види кріплення бувають найрізноманітнішими. Відключіть кабель, що йде від вентилятора до материнської плати.
3
Витягніть з гнізда старий процесор. Встановіть на його місце новий ЦП. Будьте вкрай обережні. Намагайтеся не торкатися пальцями до жилкам процесора. Ризику на куточку ЦП повинна збігтися з рискою на гнізді. Тепер нанесіть небагато термопасти на верхню частину центрального процесора. Очистіть тонковолокнистої ганчірочкою нижню поверхню радіатора від залишків термопасти. Встановіть радіатор охолодження і вентилятор на місце. Надійно закріпіть обидва пристрої. Не забудьте підключити живлення до кулера.
4
Через 30 хвилин включите комп'ютер. Обов'язково встановіть нові драйвери для чіпсета і процесора. Це необхідно для стабільної роботи нового обладнання. Встановіть програму CPU-Z. Запустіть перевірку стану роботи центрального процесора. Переконайтеся в тому, що обладнання працює без збоїв. Періодично перевіряйте температуру нового ЦП.